• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-186-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش دستگردان:

کمبود فضای آموزشی در مناطق روستایی و عشایری دستگردان

مدیر آموزش وپرورش دستگردان گفت: در مناطق عشایری و روستایی این بخش با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم، و نیازهای آموزشی این منطقه نیازمند توجه ویژه خیرین مدرسه ساز است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، علی غلامی در جمع خبرنگاران در آستانه برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: در بخش دستگردان 1980دانش آموز در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند .

وی افزود: تناسب فضای آموزشی در دستگردان وجود دارد ولی در برخی از مناطق روستایی و عشایری با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته قدم خیرین مدرسه ساز به این بخش باز شده است، ادامه داد: درحال حاضر در مناطق عشایری و روستایی سه مدرسه به همت خیرین مدرسه ساز در حال ساخت است .

مدیر آموزش وپرورش شهردستگردان عنوان کرد: در مناطق عشایری و روستایی نیازمند مدارس تک کلاسه و دو کلاسه هستیم که این مهم با توجه به کمبود منابع دولتی می توان به همت خیرین مدرسه ساز برطرف شود .

غلامی با اشاره به اینکه همچنین در سطح شهر دستگران با کمبود تجهیزات در برخی مدارس و فضای فرسوده روبرو هستیم، عنوان کرد: باید بازسازی و نوسازی مدارس در سطح شهر و مناطق روستایی انجام شود .

وی تاکید کرد: خیرین مدرسه ساز همانگونه که به ساخت مدارس همت می‌کنند؛ می‌طلبد در تعمیر و تجهیز مدارس نیز همکاری لازم را انجام دهند.

غلامی با بیان اینکه در سطح شهر دستگران خانواده‌های محروم زیادی وجود دارند، گفت: با توجه به خشکسالی‌های متوالی در کل منطقه و کمبود اعتبارات دولتی لازم است خیرین مدرسه ساز مشارکت لازم در عرصه غذایی دانش آموزان شبانه روزی نیز داشته باشند.

وی یادآورشد: برخی خانواده‌های محروم حتی نمی‌توانند پوشاک دانش آموز را تهیه کنند و خیرین می‌توانند به سمت کمک به دانش آموزان در زمینه‌های تهیه پوشاک نیز همکاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: