• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-187-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

طی امسال صورت می‌گیرد؛

آغاز طرح آمایش هنری خراسان‌جنوبی به منظور ساماندهی هنرمندان متعهد و انقلابی

رییس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: امسال از طرح آمایش هنری استان به صورت عملیاتی شروع و هدف آن شناسایی، سازماندهی و آموزش هنرمندان متعهد و انقلابی است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، مجید کریمیان امروز (18 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی از 19 فرودین ماه آغاز می شود اظهارکرد: دیدار هنرمندان با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با خانواده شهید حسینی، اکران فیلم «به وقت شام» برای هنرمندان، افتتاح نمایشگاه سبک زندگی، نمایش تئاتر اجازه آقا شب خاطره شهدای مهاجر و مدافع حرم و فراخوان سرود هفته هنر انقلاب از برنامه‌های این هفته است.

وی افزود: برگزاری نشست وحدت آزادی قدس شریف در درمیان، برگزاری برنامه کودک و انقلاب اسلامی و اکران فیلم «فیلشاه»، اجرای نمایش «فریم» با موضوع زندگی شهدای مستند ساز دفاع مقدس، به مدت ۵ شب از ۲۶ فروردین ماه در سالن گلبانگ و مراسم تقدیر از فیلم سازان و عوامل فیلم‌های تولید شده توسط هنرمندان جوان از دیگر برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی است.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی از برگزاری بیش از ۱۵۰ برنامه به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: جشن هنر انقلاب اسلامی در خراسان‌جنوبی به یاد شهید مرزبان و هنرمند شهید رضا حسینی برگزار می‌شود.

کریمیان تصریح کرد: در توسعه تفکر دینی و مبانی انقلاب اسلامی هنرمندان در خط مقدم تولید آثار را پوشش می‌دهند و در خط دیگری در حوزه تهاجم فرهنگی هنرمندان قرار دارند که این موضوع هفته هنر انقلاب اسلامی را برجسته کرده است.

وی ادامه داد: همچنین اخیرا مقام معظم رهبری در حوزه های مختلف در بحث هنر پیام های بسیاری داشته اند که نشان دهده ارزش، هویت و اولویت‌ها را مشخص می کند.

رییس حوزه هنری خراسان‌جنوبی اضافه کرد: در همین راستا امسال از طرح آمایش هنری استان به صورت عملیاتی در تمامی هیات ها، مساجد و شهرستان ها شروع و هدف آن شناسایی، سازماندهی و آموزش هنرمندان متعهد و انقلابی در استان است.

کریمیان یادآور شد: جامعه هنری استان از متعهد ترین جامعه هنری کشور است شهدای بسیاری تقدیم کرده‌ایم که بسیاری از هنرمندان ما دغدغه برای بهتر کردن فضای فرهنگی استان دارند.

وی به برگزاری همایش موسیقی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته  شاهد تولید 15 قطعه موسیقی با موضوع دفاع مقدس و دفاع از حرم و مباحث سبک زندگی و بنیاد خانواده داشته‌ایم.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی ادامه داد: حوزه هنری این آثار را حمایت کرده و منتخبین از این آثار در جشن هنر موسیقی انقلاب ارائه خواهد شد.

کریمیان تصریح کرد:  80 درصد بار اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی به دست نیروهای مردمی است که محتوا توسط حوزه هنری آماده و سپس تکثیر و به دست خود مردم برای اجرا می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: