• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-984-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

توزیع بیش از 570 تن برنج در طرح تنظیم بازار عید در خراسان جنوبی

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی در طرح تنظیم بازار نوروزی با برنامه‌ریزی انجام شده و حجم ذخیره کالا ۵۷۶ تن برنج توزیع شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی بیجاری امروز ( ۱۹ فروردین ماه) در جمع خبرنگاراناظهارکرد: طرح تنظیم بازار عید از مهم ترین طرح های تنظیم بازار بوده که نیازمند کنترل و نظارت است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و حجم ذخیره کالا ۵۷۶ تن برنج توزیع شد که رقم برنج هندی ۱۱۲۱ ، ۲۶۶ تن، برنج هندی pr11 ، ۲۶۶ تن و برنج تایلندی ۱۰۶ تن بوده است.

مدیر بازرگانی جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین ۳۵۰ تن سهمیه شکر برای استان در نظرگرفته شد که با توجه به نبود تقاضا توزیع نشد و در حال حاضر موجود و آماده عرضه است.

بیجاری تصریح کرد: در خصوص توزیع گوشت قرمز منجمد نیز سهمیه استان 35 تن گوشت بوده که توانستیم حدود ۴۰ تن جذب و توزیع کنیم.

وی با اشاره به اینکه مرغ منجمد نیز برای امسال حدود ۶۶۰ تن سهمیه و توزیع شده است، ادامه داد: در بحث میوه شب عید دو نوع میوه از جمله سیب و پرتقال در نظر گرفته شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به تقاضا حدود 234 تن سیب، 220 تن پرتقال تامسون شمال و 200 تن والنسیا جنوب توزیع شد.

بیجاری یادآور شد: در بحث برگزاری نمایشگاه های نوروزی نیز برخی شهرستان ها به مدت یک هفته برپایی نمایشگاه داشته‌اند.

وی تصریح کرد: بر اساس تعداد مرغداری‌ها و میزان مصرف در بحث توزیع تخم مرغ برنامه‌ریزی انجام و به قیمت 6000 تومان در نمایشگاه عرضه شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه روزانه حدود 15 تن تخم مرغ در نمایشگاه توزیع شده بود، ادامه داد: در بحث تامین فراروده های پروتئینی نیز کمک هایی انجام شد که در این قالب انواع ماهی به دست مصرف کنندگان رسید.

بیجاری اظهارکرد: کالاهای توزیع شده نسبت به سال گذشته رشد داشته و به طور متوسط حدود 10 درصد افزایش داشته ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: