• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-287-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

رییس حوزه هنری خراسان‌جنوبی:

جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

رییس حوزه هنری خراسان‌جنوبی گفت: جشنواره استانی تئاتر بچه‌های مسجد خراسان‌جنوبی در هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

مجید کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: واحد نمایش حوزه هنری خراسان‌جنوبی در راستای تداوم اهداف و سیاست‌ها کلی حوزه هنری و با هدف شناسایی و احیای گروه‌های نمایشی مساجد استان و متمركز كردن فعالیت‌های هنرمندان فعال در این زمینه و همچنین ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین گروه‌های نمایشی مساجد این جشنواره را برگزار می‌کند.

وی افزود: احیاء تئاتر مردمی در مساجد، ایجاد جریان فرهنگی و ترویج هنر نمایش سالم و اخلاقی در میان عموم مردم و زنده نگه داشتن گروه های فعال تعزیه و نمایش‌های میدانی مساجد از اهداف این جشنواره است .

رییس حوزه هنری خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین شناسایی و هدایت گروه‌های فعال و ایجاد انگیزه و تشویق گروه‌ها برای فعالیت مستمر از دیگر اهداف این جشنواره است .

کریمیان با اشاره به بخش‌های اصلی جشنواره، اظهار کرد: موضوعات مختلف دینی، دفاع مقدس و انقاب اسلامی، مدافعان حرم، ایثار و شهادت، سبک زندگی اسلامی، تکریم خانواده و آسیب‌های اجتماعی و طنز از بخش‌های اصلی این جشنواره است .

وی بیان کرد: تجلیل از پیشکسوتان و فعالان قدیمی تئاتر مساجد که فعالیت مستمر دارند نیز از بخش‌های جنبی این جشنواره است.

رییس حوزه هنری خراسان‌جنوبی یادآور شد: اختتامیه و اعلام برگزیدگان این جشنواره،  ۸ اردیبهشت‌ماه امسال خواهد بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: