• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-387-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

هنر، زیباترین جلوه‌ ارزش‌های انقلابی

ارائه و نمایش ارزش‌های انقلاب، مهم ترین وظیفه هنر انقلابی است چرا که نمایش تفکر انقلابی در شکل هنر بسیار تاثیرگذار است .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، 20 فروردین، همزمان با سالروز شهادت "سید مرتضی آوینی" با نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است که یادآور هنرنمایی این شهید بزرگوار در عرصه دین و بیان ارزش‌های انقلاب است .

هیچ اندیشه ای بی هنر ماندنی و آفریننده نیست. برای ماندگاری اندیشه و تفکر، هنر نقشی سازنده و اثرگذار در ثبت و انتقال این تفکر ایفا می‌کند .

هنرمندان در خط مقدم توسعه تفکر دینی

مجید کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در توسعه تفکر دینی و مبانی انقلاب اسلامی هنرمندان در خط مقدم تولید آثار را پوشش می‌دهند و در خط دیگری در حوزه تهاجم فرهنگی هنرمندان قرار دارند که این موضوع هفته هنر انقلاب اسلامی را برجسته کرده است .

وی ادامه داد: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه دولت از سه سال گذشته، هفته‌ای با عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی وارد تقویم رسمی کشور شده است .

وی با بیان اینکه عمده کارهای هفته هنر انقلاب اسلامی بر دوش مردم است، افزود:  این هفته هر ساله از 20 فروردین‌ماه، همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی آغاز و با  عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است .

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در این هفته برنامه‌هایی با مضامین دفاع مقدس و خانواده و مباحث دیگر در نقاط مختلف کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد:  در سال گذشته ۸۳ برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامی اجرا شده است و تلاش ما بر این است که در سال جاری 150 برنامه در حوزه هنرهای انقلاب اسلامی اجرایی کنیم .

کریمیان بیان کرد: شهید شاخص هفته هنر انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی شهید رضا حسینی چهکند، شهید مرزبان استان است که در عرصه هنر معرق فعالیت می‌کرد، تا به این وسیله اندکی از مظلومیت شهدای مرزبان برداشته شود .

وی یادآور شد: سعی می‌کنیم در این هفته برنامه‌هایی را اجرا کنیم که در راستای افزایش نشاط اجتماعی باشد .

توجه ویژه به موضوع خانواده و سبک زندگی، اولویت تولیدات حوزه هنری

علی اکبر درانی پور، معاون هنری حوزه هنری خراسان‌جنوبی نیز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، از دو فیلم داستانی کوتاه با موضوع اعتیاد و یک مجموعه پویانمایی سه قسمتی با موضوع خانواده در حوزه هنری خراسان جنوبی تولید شده، رونمایی می‌شود .

وی افزود: فیلم‌های کوتاه داستانی "ب مثل بابا" به کارگردانی فاطمه حسینی‌فر، "ماهی و دیوار" به کارگردانی سمانه عباس‌پور با موضوع اعتیاد و مجموعه سه قسمتی "خانواده من" با مدیریت تولید سید حمید موسوی با موضوع خانواده و سبک زندگی تولید شده است .

معاون هنری حوزه هنری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: توجه ویژه به موضوع خانواده و سبک زندگی از اولویت های تولید حوزه هنری خراسان‌جنوبی است .

هنر، حیاتی ترین و ضروری ترین شاخص زندگی انسان است و گستره‌ای بسیار وسیع و عمیق دارد، از این رو است که از هنر می‌توان به عنوان ارائه برترین مضامین به ویژه مضامین دینی و انقلاب اسلامی بهره برد .

زهرا حمیدیانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: