• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-486-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

20 اردیبهشت‌ماه امسال؛

همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ در بیرجند برگزار می شود

دبیر اجرایی همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ (ویژه خاندان راشد محصل) گفت: 20 اردیبهشت ماه امسال، همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ (ویژه خاندان راشد محصل) در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدحسین قریشی، امروز(23 فروردین)، در نشستخبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اندیشه‌ها و آرمان‌های این خاندان در سطح بین‌المللی تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه الگوسازی برای نسل جوان یکی از اهداف مهم همایش نکوداشت برای پیشگامان عرصه علم، فرهنگ و هنر است، افزود: زمانی که زندگی این اساتید را مطالعه می‌کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که این بزرگواران برای رسیدن به این درجه علمی اخلاقی و فرهنگی مرارت‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته‌اند و امروز به جایگاهی رسیده‌اند که در سطح نه‌تنها ملی بلکه در سطح بین‌المللی اندیشه‌ها و آرمان‌های آن‌ها تأثیرگذار است.

دبیر اجرایی همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ بیان کرد: این افراد تا زمانی که در قید حیات هستند می‌توانند الگوهای بسیار خوبی برای جوانان- نوجوانان و برای همه آحاد ملت باشند و در مسیر اعتلای علم و فرهنگ کوشا باشند .

قریشی ادامه داد: بررسی ابعاد شخصیتی، خدمتی و علمی هرکدام از اعضای خاندان راشد محصل از محورهای همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ است.

وی با بیان اینکه این همایش در سطح ملی است، گفت: این همایش با همکاری دانشگاه بیرجند و بنیاد ملی نخبگان، اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: بنیاد نخبگان استان با تهیه فهرستی از پیشگامان عرصه علم-فرهنگ و هنر، در نظر دارد با برگزاری همایش و نکوداشت‌هایی در معرفی هرچه بهتر نخبگان استان گام‌های اساسی و تأثیرگذاری بردارد.

دبیر اجرایی همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ با بیان اینکه بیرجند شهر فرهنگی و تاریخی است که مفاخر زیادی در آن هستند، یادآور شد: این همایش با حضور مفاخر علمی کشور در دانشگاه بیرجند برگزار و از خدمات خاندان راشد محصل تقدیر خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: