• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-586-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه بیرجند:

الگوسازی برای جوانان از اهداف برگزاری همایش ملی نکوداشت خادمان علم و فرهنگ است

سرپرست دانشگاه بیرجند گفت: الگوسازی برای جوانان از اهداف برگزاری همایش ملی نکوداشت خادمان علم و فرهنگ ویژه خاندان راشد محصل است .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، احمد خامسان، امروز(23 فروردین)، در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری همایش ملی نکوداشت خادمان علم و فرهنگ ویژه خاندان راشد محصل در دانشگاه بیرجند، اظهار کرد: دانشگاه بیرجند به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی خراسان‌جنوبی وظیفه خود می‌داند که الگوسازی خوبی برای جوانان این منطقه داشته باشد که افرادی می‌توانند در این خطه رشد کنند و منشا خدمات ارزنده‌ای باشند .

وی با اشاره به این که آنچه از مقام علمی خاندان راشد محصل مهم تر و بارزتر است، منش و اخلاق آنها است، افزود: امیدواریم با برگزاری این گونه همایش‌ها بتوانیم نسل جوان را به آینده امیدوار کنیم و با معرفی الگوها نشان دهیم که با پشتکار و سخت کوشی، حتی با شرایط دشوار و امکانات محدود هم می توان به مدارج عالی دست یافت .

سرپرست دانشگاه بیرجند بیان کرد: در همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ از مقام علمی و معنوی خاندان راشد محصل شامل مرحوم شیخ محمد حسین راشد، از علمای بزرگ بیرجند و پنج فرزند دانشمند این عالم بزرگوار؛ محمد رضا، محمد تقی، محمد حسن، جلیل و مرحوم محمد علی راشد محصل تجلیل می‌شود .

خامسان یادآور شد: این همایش با حضور شخصیت‌های ملی از سراسر کشور و مهمانانی از خارج کشور، 20 اردیبهشت ماه امسال، در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: