• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-17714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان‌جنوبی:

بصیرت افزایی برای نسل جوان در برنامه‌های علما قرار گیرد

 معاون سیاسی، امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: باید تلاش کنیم زمینه افراطی گری را از بین ببریم و در راستای بصیرت افزایی و برنامه‌های وحدت آفرین در بین نسل جوان گام برداریم.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی،  علی اسماعیلی، ظهر امروز(۲۳ فروردین)، در نشست مشترک علما و روحانیون تشیع و تسنن خراسان جنوبی تحت عنوان همایش بزرگ رسول رحمت، اظهار کرد: در شرایطی که بی عدالتی‌های اجتماعی، اختلافات طبقاتی و خرافات سرتاسر دنیا را فراگرفته بود و دختران را زنده به گور می کردند پیامبری مبعوث شد که جامعه را از جهل و نادانی نجات داد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) دین و آیینی را برای بشریت به ارمغان آورد که در آن تاکید به اندیشیدن، خواندن، تدبر و تامل در آفرینش شده است، افزود: همه ما خصوصا علما و فضلا در ارتباط با شناساندن اسلام واقعی رسالت بزرگی را بر دوش داریم و ما باید کاری کنیم که جوانان و نوجوانان ما گوهر دین مبین اسلام را بشناسند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه گفتار و سیره پیامبر(ص) پیام آور رحمت، مهربانی، صفا و از خودگذشتگی است، تصریح کرد: در ارتباط با پیامبر اکرم (ص) با جرات می‌توان ادعا کرد که در کنار معجزه قرآن کریم معجزه صبر و اخلاق پیش برنده احکام و دستورات الهی بوده است.

اسماعیلی با بیان اینکه باید جوانان و شنونده خود را عملا آگاه کنیم و در ادله الهی بودن دین مبین اسلام باید بداند پیامبر اکرم (ص) مخالف با خرافات و جهل بوده است، بیان کرد: اهمیت احترام و اعتقاد بر نظر دیگران دلیل بر حقانیت دین مبین اسلام است.

وی با اشاره به اینکه چیزی که لازم است در دانشگاه ها و حوزه ها به آن پرداخته شود تدبرهای علمی در حقانیت دین مبین اسلام است، بیان کرد: بر ما است که بین فرزندان خود حقایق و عظمت دین و نحوه و روش سیره پیامبر(ص) را بیان کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه افتخار داریم در نظامی زندگی می کنیم که در قانون اساسی ما دین مبین اسلام به عنوان دین رسمی انتخاب شده و تکیه بر دین نیز مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: در قانون اساسی همه افراد و آحاد ایرانی از حقوق برابر برخوردار هستند که این مهم تفسیر دین مبین اسلام است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه نگاه حاکمیت، دستورات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت در راستای حفظ وحدت و رعایت حقوق همه جامعه ایرانی از تشیع و تسنن است، افزود: علما و روحانیون تشیع و تسنن در آموزه ها و تدریس خود بر مشترکات باید تاکید زیادی داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمنی گروه‌های تکفیری که دست ساز سرویس‌های پلید ضد بشری هستند با شیعه و سنی تفاوتی نمی کند، گفت: در مقدمه قانون اساسی حمایت از جنبش‌های آزادی بخش مورد تصویب ایران قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه حمایت و دفاع از مظلومین عالم نباید تروریست تلقی شود و ساختن ربات های انسان نما به نام داعش که هیچ رحم و شفقتی ندارند را مسلمان معرفی کنند، اظهار کرد: افتخار جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید در این است که امروز از توان و ظرفیت مردم چه تشیع و چه تسنن بر مبنای شایسته سالاری استفاده می کند.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز مفتخر هستیم که جمهوری اسلامی ایران پیشگام تقریب مذاهب در سرتاسر عالم است، اظهار داشت: علما و روحانیون و تشیع و تسنن باید تدبر، اندیشیدن و عقلانیت را در تدریس‌های خود مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: