• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-17814-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بیرجند:

مردم از مدیران مطالبه فعال و موثر داشته باشند

 امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امر به معروف و ارشاد مدیران وظیفه مردم در جامعه دینی است، گفت: از مدیران جامعه مطالبه مؤثر و فعال داشته باشیم.
به گزارش ابسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام محمد مختاری، امروز(۲۴ فروردین)، در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: حذف دین از زندگی بشر نه ممکن و نه پذیرفتنی است چرا که معنویت امنیت و آرامش به همراه دارد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به عید مبعث در ابتدای هفته آینده  بیان کرد: اگر پیام انبیاء الهی و از جمله حضرت محمد(ص) نبود، انسان در دنیای محدود و فانی عمری را با حیرانی و سرگردانی سپری می‌کرد.

مختاری بیان کرد: بر اساس آیات سوره مبارکه عصر تنها کسانی در دنیا خسارت و زیان نمی‌‎بینند که اهل ایمان، عمل صالح و توصیه به صبر و حق در جامعه هستند.

وی با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی نیز افزود: عده‌ای در ابتدای انقلاب از انحلال ارتش سخن می گفتند که امام با هوشیاری با آن مخالفت کرده و با فاصله زمانی کوتاهی ارتش شاهنشاهی تبدیل به ارتشی انقلابی و مردمی شد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ضرورت تربیت سیاسی جامعه و شیوه ارتباط مردم با حاکمیت و مدیران گفت: در زمینه ارتباط با حاکمیت باید عدل، انصاف، ارشاد و  امر به معروف و نهی از منکر را مراعات کنیم.

مختاری اظهار کرد: بر اساس فرهنگ دینی و روایات رسیده از معصومین (ع) باید حاکمان جامعه و حتی امام مسلمین را بر اساس خیرخواهی امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در برابر اشتباهات حاکمان نه سکوت و نه اغتشاش پسندیده نیست، بیان کرد: باید از مدیران جامعه مطالبه مؤثر و فعال داشته باشیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان ضرورت تفکیک بین نظام، حاکمیت و مدیران جامعه ادامه داد: نظام به معنای نقشه راه و به بیان دیگر قانون اساسی است و حاکمان کسانی هستند که باید این نقشه راه را اجرایی کنند.

مختاری افزود: مشکلات فعلی جامعه ما به علت اشکال در نقشه راه نیست و از این جهت ما چون شهیدان تا پای جان در برابر نظام اسلامی ایستاده‌ایم.

وی تصریح کرد: در بین حاکمان و مدیران، افراد انقلابی و اهل کار و تلاش بسیار داریم ولی متأسفانه برخی دیگر دل در گرو کار جهادی و تلاش شبانه روزی ندارند.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: مدیرانی که اهل خدمت و کار نبوده و با آرمان‌های امام و شهدا هماهنگ نیستند در جامعه ما مشروعیت و مقبولیت ندارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: