• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1784-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

توقیف 12 نفر شتر قاچاق در نهبندان

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: یک دستگاه خودروی حامل 12 نفر شتر فاقد مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی که از استان سیستان و بلوچستان  به مقصد های شهرستان های شمالی استان تردد می‌‌کرد در مبادی ورودی شهرستان نهبندان متوقف شد .

محمد راه‌انجام درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای کنترل بهداشتی حمل دام و جلوگیری از انتشار بیماری‌های واگیردار و قابل انتقال از دام به انسان یک دستگاه کامیون حامل 12 نفر شتر فاقد مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی که از استان سیستان و بلوچستان به مقصد شهرستان های شمالی استان تردد می‌‌کرد با هماهنگی پست قرنطینه دامپزشکی و همکاری نیروهای انتظامی در مبادی ورودی شهرستان نهبندان متوقف شد.

وی، بیماری مرس(کرونا   ویروس) را به عنوان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های منتقله از شتر به انسان عنوان کرد و افزود: عدم رعایت مسائل بهداشتی- قرنطینه‌ای دامپزشکی سبب شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و همچنین تهدید   صنعت دامپروری   استان می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکي نهبندان خاطر نشان کرد: هر گونه حمل و نقل دام و فرآورده‌های خام دامی مستلزم دریافت مجوزهای لازم از دامپزشکی و رعایت اصول بهداشتی است و جابجایی بی ضابطه و بدون مجوز دامپزشکی یکی از مهم‌ترین عوامل انتقال بیماری‌ها است.

راه انجام یادآورشد: از ابتدای امسال  3 محموله دام غیر مجاز شامل؛ 16 نفر شتر و 4 راس بز که از استان سیستان وبلوچستان به سایر نقاط کشور حمل می شدند توسط   نیروی انتظامی و با همکاری پست قرنطینه دامپزشکی در نهبندان متوقف شدند.

وی از دامداران و دلالان دام خواست برای پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری ها، از جابجایی دام زنده بدون هماهنگی با شبکه دامپزشکی خودداری و نسبت به اخذ مجوز حمل بهداشتی- قرنطینه‌ای دامپزشکی اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: