• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-987-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

دوطرح نمایش عروسکی هنرمند بیرجندی به جشنواره بین المللی عروسکی "یونیما" راه یافت

دو طرح نمایش عروسکی " مترسک " و " تیک تاک " ، نوشته و کارگردانی " حسین عباس زاده " کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند هم منتخب حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما- مبارک تهران برای بخش محوطه باز انتخاب شد.

حسین عباس زاده نویسنده وکارگردان در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، گفت: این جشنواره جز معتبرترین در حوزه نمایش عروسکی در ایران است.

وی افزود: دور طرح نمایش عروسکی "مترسک " و " تیک تاک " ، کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند هم منتخب حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما - مبارک تهران برای بخش محوطه باز انتخاب شد.

این فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش اظهارکرد: این گروه در نهمین جشنواره بین المللی یونیما  با نمایش " خروس زری پیرهن پری " نوشته احمد شاملو و به کارگردانی حسین عباس زاده و دهمین جشنواره بین المللی یونیما با نمایش " خورشید حسنک "  به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده شرکت کرده و از رئیس نمایشگران عروسکی تهران در دهمین جشنواره موفق به دریافت بهترین طراحی صحنه و عروسک شده است.

عباس زاده ادامه داد: این گروه با نمایش خیابانی " مترسک " در سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز حضور داشته و موسیقی اول این جشنواره معتبر تئاتر ایران را نیز دریافت کرده است.

وی یادآور شد: "تیک تاک " برای بخش‌های کودک و نوجوان و " مترسک " برای بخش محوطه باز جشنواره انتخاب شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: