• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6014-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبرداد:

227 گروه جهادی در خراسان‌جنوبی شناشنامه دار شدند

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۲۲۷ گروه جهادی در استان سطح بندی و شناسنامه دار شده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، مهدی هنری امروز (16 اردیبهشت ماه) اظهارکرد: طی تغییراتی که در چندین سال گذشته اتفاق افتاده جوان ترین سازمان را داریم و افراد با استعداد بکار گرفته شده‌اند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در تمام شهرستان‌ها دفاتر فعال و حداقل یک نفر نیروی متخصص فنی حضور دارند که باعث شده که مرتبط با حوزه مقاومت بسیج در پایگاه ها هستند.

هنری اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بسیج سازندگی استفاده از شبکه عظیم نیروی انسانی و برگزاری برنامه ها با توان خود مردم است.

وی یادآور شد: فعالیت بسیج سازندگی حول سه محور گروه های جهادی و اردوهای جهادی، خدمت‌رسانی و پروژه‌های عمرانی اقتصاد مقاومتی و آموزش و توانمندسازی است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در خصوص گروه‌های جهادی بر اساس طرح اعتلای سازمان بسیج مستضعفین طرح اعتلای جهادی مدنظر است که براساس این طرح مشکلات گروه های جهادی در سنوات قبل بررسی شده است.

هنری تصریح کرد: تمام گروه های جهادی سطح بندی و دارای شناسنامه شده که در حال حاضر ۲۲۷ گروه سطح بندی در استان داریم که از این تعداد 180 گروه عادی، 46 گروه فعال و یک گروه ویژه هستند.

وی یادآر شد: طی سال گذشته 14 هزار نفر در قالب 73 گروه جهادی فعالیت و از این تعداد شش گروه مهمان با 429 نفر در استان حضور داشته اند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین طی ایام نورز امسال ۱۳۰۰ نفر در قالب ۷۳ گروه جهادی به شهرستان های استان اعزام شدند.

هنری افزود: همچنین سعی شده از ظرفیت دستگاهای دیگر استفاده شود که در این زمینه در بحث محرومیت‌زدایی تفاهم نامه هایی با نهادهای مختلف منعقد شده که کل اعتبارات این تفاهم نامه ها 15 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه ها مربوط به ۲۳۳ پروژه است که از این تعداد 121 پروژه با 5 میلیارد تومان اعتبار پایان یافته و مباقی پروژه‌ها نیز بالای 50 درصد پیشرفت داشته است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: طی سال جاری تشکیل مجمع خیرین اشتغال و محرومیت زدایی پیش بینی شده که با حضور خیرین حجم زیادی از محرومیت زدایی اجرایی شود.

هنری اضافه کرد: در بحث اشتغال زایی طی سال گذشته حدود ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات واگذار و   ۴۳۵ کارگاه  تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: همچنین با هماهنگی بنیاد تعاون سپاه در قالب طرح مردمی پرواربندی گوساله 15 واحد در استان راه اندازی شد که این طرح به صورت پایلود به مدت 9 ماه اجرایی و در صورت موفقیت به مناطق دیگر نیز گسترده خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین با همکاری استان قدس طرح تکمیل زنجیره ارزش پرورش شترمرغ امضا شده که در قالب این طرح شرکت تعاونی شکل خواهد گرفت که با بهره برداری از این مجموعه افراد حاضر در شرکت تعاونی همه بهره خواهند برد.

هنری یاداور شد: اواخر سال گذشته بحث صندوق های قرض الحسنه مردمی ارائه شد که شکل گیری صندوق برای 59 نقطه روستایی طی شش ماهه اول امسال دیده شده که در حال حاضر 11 نقطه به مرحله تشکیل رسیده است.

وی با اشاره به برنامه های هفته بسیج سازندگی اظهارکرد: همایش رسم هجرت با حضور 400 نفر از جهادگران استان روز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: همچنین در قالب تفاهم نامه با استان قدس افتتاح 10 پروژه عمرانی را داریم که افتتاح قنات روستای کلاته شیر سربیشه به نمایندگی از این پروژه ها افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: