• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با تمام مشکلات موجود کشاورزی خراسان جنوبی نابودشدنی نیست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: با تمامی مشکلات و کاستی‌های موجود کشاورزی ما نابود شدنی نیست.

هاشم ولی پور مطلق در نشست صميمي با بهره برداران و كشاورزان اسفدن، کشاورزان را بی ادعا ترین و تاثیر‌گزارترین تولیدکننده در کشور دانست و افزود: کشاورزان بی‌توقع‌ترین تولیدکنندگان کشور هستند که نور معنویت خدا به آنها تابیده شده و هیچ جایی فریاد آنها شنیده نمی‌شود.

وی با گلایه به اینکه چرا نمی‌توانیم یک کار مشارکتی به نحو احسن انجام دهیم اظهارکرد: با تمامی مشکلات و کاستی‌ها که بخشی از آن مربوط به معیشت ،اقلیم آب و هوا، سیاست‌های مسئولین، عدم همکاری و مشارکت مردم و همچنین مشکلات فرهنگی، کشاورزی ما نابود شدنی نیست.

ولی پورمطلق گفت: ما مردمانی با اراده وکشاورزانی مصمم داریم که در همین شرایط اقلیمی تولیدات استان ارزش افزوده آن در واحد سطحش به نسبت متوسط کشور بیشتر بوده که حاصل رنج کشاورزان است.

وی با بیان اینکه در بعضی جاها کاستی‌هایی را داشته‌ایم که مربوط به تمام کشور است، تصریح کرد: آنچه که در ظرفیت دولت بوده با همین روحیه با بسیاری از استان‌های بزرگ کشور در بخش کشاورزی اعتبار بیشتری را جذب کرده‌ایم.

سجادی مدیر جهادکشاورزی قاین نیز توضیحاتی در خصوص عملکرد جهاد کشاورزی این شهرستان در اسفدن طی سال گذشته ارائه داد.
وی ضمن اشاره به اینکه اسفدن یکی از قطب‌های کشاورزی استان است، گفت: فعالیت‌های خوبی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی درگذشته در این شهر انجام شده که نیازمند تلاش و پیگیری بیشتری است.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در بحث تغذیه، هرس و مدیریت باغات در سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به اینکه عمده کشت محصول کشاورزان این منطقه پسته است و از نظر اقتصادی هم توجیه داشته و چهار کارگاه در سال گذشته نیز در این شهر برگزار شده است.

در ادامه این نشست مشکلات و درخواست‌های مردمی مورد بررسی و ولی پورمطلق رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان راهنمایی ها و پاسخ های لازم را ارائه داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: