• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

به منظور ارزیابی بخش کشاورزی؛

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس به خراسان‌جنوبی سفر می‌کنند

اعضای کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به منظور ارزیابی بخش کشاورزی همزمان با 20 اردیبهشت جاری در سفر دو روزه به خراسان‌جنوبی سفر می‌کنند.

هاشم ولی پورمطلق در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، هدف از این سفر را بهره‌وری، معرفی و استفاده بهینه از پتانسیل بخش کشاورزی ذکر کرد و گفت:   در این سفر 12 نماینده عضو این کمیسیون در قالب 4 گروه به تمام شهرستان‌های استان سفر می‌کنند تا از نزدیک با مشکلات حوزه کشاورزی آشنا شده و راهکارهای لازم برای مقابله با این مشکلات را   مطرح کنند.

وی اظهار کرد: علاوه بر نمایندگان، مسئولانی از وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست در این سفر حضور دارند.

ولی پورمطلق با اشاره به بازدید از پروژه‌های آبرسانی و پساب بیرجند، افزود: بازدید از طرح گلخانه‌ای، مزرعه شترمرغ، تاغ زارها، منطقه عشایری پادخول از برنامه‌های این سفر است.

رییس جهادکشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: اعضای کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی از طرح‌های پرواربندی شتر، آبیاری تحت فشار و آبیاری زیرسطحی روستایی و کارخانه خوراک دام شهرستان سربیشه و نهبندان نیز بازدید خواهند داشت.

ولی پورمطلق با اشاره به اینکه این اعضا در چهار شهرستان استان در حوزه کشاورزی سفر خواهند داشت، گفت: در سفر به شهرستان قاین بازدید از قنات ماهوک، بازدید از چاه حسن آباد، بارگاه زرشک، بازدید از کارخانه قاین سرشک و تروند زعفران و شرکت سهامی زراعی خضری در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در بشرویه نیز از طرح آبخیز داری ارسک، کارخانه پنبه پاک کنی بشرویه، مزرعه کشاورزی حفاظتی،  باغات کریمو و مصعبی بازدید خواهند کرد.

 رییس جهادکشاورزی خراسان جنوبی همچنین از برپایی نشست مشترک فعالان اقتصادی بخش کشاورزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و شورای کشاورزی استان با اعضای کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خبر داد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: