• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4284-5
  • خبرنگار : 207
  • منبع خبر : ----

عقب آفتادن پاکسازی آفات در سرایان به علت کمبود اعتبارات

فرماندار شهرستان سرایان گفت: منطقه را باید تحت پاکسازی افت قرار بدهیم اما به دلیل کمبود اعتبار این کار عقب افتاده است .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمد کریمی، امروز (20 اردیبهشت ماه) در بازدید اعضاء کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس از شهرستان سرایان اظهارکرد: منطقه را باید تحت پاکسازی افت قرار بدهیم اما به دلیل اینکه ۳ تا ۴ میلیارد تومان اعتبار این موضوع دریافت نشده این کار عقب افتاده است .

وی افزود: با اجرایی شدن پروژه های آبخیز داری کمبود آب زیادی در شهرستان نداریم .

کریمی با اشاره به وجود ماده معدنی بنتونیت در شهرستان و کاربرد های بسیار آن گفت: به دلیل نبودن امکانات کافی از این پتانسیل ها نمی‌توانیم استفاده کنیم .

وی ادامه داد: برنامه ای برای نوسازی خودروها و ادوات فرسوده کشاورزان نداریم و زمین های کشاورزی در شهرک صنعتی را به قیمت هایی بالاتر از ارزش واقعی به کشاورزان و دام داران می‌فروشیم و به این دلیل کشاورزان و دام داران به سمت صنعتی شدن نمی‌روند.

خزاعی، نماینده نظام صنفی کشاورزان سرایان نیز اظهارکرد: با توجه به اینکه در صورت نبود آب تمام مجوز ها و کارهای دیگر بی فایده است پروژه‌های آبخیز داری در بالادست به کمک کشاورزان آمده است .

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هنوز هم آب از دشت‌های سرایان خارج می‌شود اگر این اتفاق رخ نمی داد این دشت می‌توانست از ۳ میلیون متر مکعب بیشتر بهرمند شود .

خزاعی بیان کرد: تاسیسات آبیاری های تحت فشار با هزینه کشاورز انجام می‌شود اما مالکیت این تاسیسات با دولت است .

نماینده نظام صنفی کشاورزان سرایان با اشاره به لزوم اصلاح قوانین بیمه‌ای ادامه داد: در بخش دام و کشاورزی هزینه‌های بیمه هر سال بالاتر رفته اما قرامت پایین آمده است .

وی یادآور شد: تامین اعتبار حقوق بازنشستگی بیمه روستایان و عشایر انجام نشده و روستایان و عشایر شهرستان به حق خود نرسیده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: