• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4684-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

نهبندان شهرستانی فقیر که روی میلیارد‌ها ثروت خوابیده است

نهبندان با وجود معادن غنی روی میلیارد ها ثروت قرار دارد اما بسیاری از جوانان منطقه بیکار هستند و مردم در رنج و سختی زندگی می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، نظر افضلی امروز (22 اردیبهشت ماه) در همایش توسعه و فرصت‌های سرمایه گذاری نهبندان اظهار کرد: باید با رفع موانع فرآروی سرمایه‌گذاری، مشوق‌هایی به خصوص در زمینه مالیات برای سرمایه گذار در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به گذشت 16 سال از سفر مقام معظم رهبری به نهبندان افزود: در مقایسه شاخص‌های این شهرستان با استان می بینیم که از آن زمان، علیرغم تدوین سند توسعه نهبندان، اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری از مفید بودن همایش توسعه نهبندان یادآور شد: کارگروه ویژه‌ای در قالب ستاد توسعه نهبندان در این همایش شکل گیرد تا زمینه توسعه منطقه فراهم شود.

افضلی با تاکید بر اینکه اتاق‌های فکر اقتصاد مقاومتی نباید سیاسی باشد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوان نهبندان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان ضروری است.

وی با بیان اینکه محصول خرما در دهسلم و بندان ظرفیت خوبی است که باید به آن توجه کرد گفت: 70 درصد مردم این منطقه هنوز از طریق دامپروری و کشاورزی گذران زندگی می‌کنند، اما با توجه به 15 سال خشکسالی و کاهش بارندگی در این منطقه کشاورزی و دامپروری شغل پایدار نیست.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نهبندان با وجود معادن غنی از جمله سنگ‌های گرانیت، روی میلیارد ها ثروت قرار دارد اما بسیاری از جوانان منطقه بیکار هستند و مردم در رنج و سختی زندگی می‌کنند.

افضلی با بیان اینکه علاوه بر آفتاب و خورشید حتی از زهر مار و عقرب هم می‌توان درآمد زایی کرد، ادامه داد: نهبندان در حوزه شتر این منطقه ظرفیت خوبی دارد که باید روی آن سرمایه‌گذاری شود.

وی دیگر ظرفیت نهبندان را سرمایه انسانی دانست و خاطر نشان کرد: فرزندان این دیار با همدلی و کمک مدیران مسئول می‌توانند فرصت‌های سرمایه گذاری این منطقه را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: