• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11014-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

فقر زاییده ظلم است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: فقر بر اساس ظلم عده‌ای در جامعه رشد می‌کند لذا باید تدابیری برای رفع این معضل اندیشیده شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی،  امروز(۲۴ اردیبهشت)، در همایش طلایه داران زکات خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: دین در مفهوم نظری و عملی نیاز بشر است و خداوند غنی به ذات است.

وی با بیان اینکه همان گونه که خداوند در سخت افزار هستی تمامی اقلام مورد نیاز انسان را آفریده در نرم افزار حیات نیز عقیده دینی را برای انسان در نظر گرفته است، افزود: اگر جامعه‌ای بخواهد انسان پرور باشد و مطابق با هدف خلقت انسان بسازد به عقیده‌های دینی همچون نماز، روزه و زکات نیاز دارد.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه فقر چیزی ساختنی است که سرمایه داران بی ایمان آن را می‌سازند، تصریح کرد: فقر بر اساس ظلم عده‌ای در جامعه رشد می‌کند لذا باید تدابیری برای رفع این معضل اندیشیده شود.
انفاق، پرورش دهنده انسان
عبادی با بیان اینکه انفاق در مال قبل از هر چیزی برآورد نیاز خود زکات دهنده است، اظهار کرد: یکی از راه هایی که انسان را بر اساس هدف اصلی خلقت پرورش می‌دهد، انفاق در مال است.

وی با اشاره به اینکه فقیر اگر در تفکر صحیح و تربیت الهی رشد کند از فقر خود لذت خواهد برد،  خاطرنشان کرد: اگر ایمان وجود داشته باشد تمامی مشکلات هضم می شود چراکه کمبود اصلی انسان کمبود ایمانی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: باید مبلغان و خیران پیام دین را به مردم برسانند و مردم را در این پیام الهی کمک نرم افزاری و دینی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: