• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-12214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور:

ساخت مسجد در مناطق محروم، اولویت مجمع خیرین مسجدساز است

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز   کشور گفت: اولویت مجمع خیرین مسجدساز، ساخت مساجد در مناطق محروم و پرجمعیت است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمود مظفر، امروز(26 اردیبهشت)، در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در دو حوزه ستاد اقامه نماز و مجمع خیرین مسجدساز فعالیت می‌کنیم.

وی افزود: در ستاد اقامه نماز همه تلاش ما بر این است که در جامعه نماز اقامه شود و این اقامه نماز به معنای آن است که هر فردی در هر مکانی قرار دارد علاوه بر اینکه خود بر نماز خود کوشا باشد، نماز را ترویج نیز کند.

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز   کشور ادامه داد: باید از ظرفیت هنرمندان، علماء، مسئولین، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم برای مسجدسازی استفاده کنیم.

مظفر بیان کرد: ستاد اقامه نماز، آموزش را از سنین پایین آغاز کرده و در این راستا در مورد موضوع نماز، مربیان مهدهای کودک را آموزش داده‌ایم.

وی با بیان اینکه ستاد اقامه نماز در راستای رفع شبهات دانش‌آموزان در مورد نماز تلاش می‌کند، افزود: این آموزش‌ها در خصوص بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد.

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز   کشور بیان کرد: آموزش بانوان را در دستور کار خود قرار دادیم چرا که بانوان محور اصلی خانواده هستند و می‌توانند اقامه نماز را در خانواده ترویج دهند.

مظفر با اشاره به فعالیت مجمع خیرین مسجدساز، تصریح کرد: د ر سال 92 هیئت مدیره مجمع خیرین مسجدساز تشکیل شد و در این راستا زحمات بسیاری کشیده شده است.

وی با بیان اینکه جای مجمعی با این عنوان در کشور خالی بود، اظهار کرد: متمکنین و عموم مردم می‌توانند حتی به اندازه یک آجر در ساخت مساجد کمک کنند.

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز   کشور بیان کرد: در حال حاضر، شهرک‌هایی با 5 هزار نفر جمعیت ساخته شده که آخرین مرحله به فکر ساخت مسجد می‌افتند.

مظفر ادامه داد: باید در شهرک‌های مسکونی اول خانه خدا احداث شده و سپس خانه‌های مسکونی ساخته شود.

وی با بیان اینکه مردم باید خود مطالبه گر نیازهای معنوی خود باشند، خاطرنشان کرد: هدف اصلی در این مجموعه ساخت مساجد ساده، ارزان، بدون هزینه‌های اضافی و در مناطق محروم و پر جمعیت است.

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز   کشور با بیان اینکه باید کاری کنیم که از ظرفیت توانمندان جامعه در این خصوص بهره ببریم، یادآور شد: باید به ظرفیت خیران در این خصوص توجه کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: