• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-12714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

دبیر مجمع خیرین مسجدساز خراسان‌جنوبی:

ساخت مسجد با اعتبار مصوب غیرممکن است

 دبیر مجمع خیرین مسجد ساز خراسان‌جنوبی گفت: ساخت مسجد با اعتبار مصوب غیرممکن است.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام حسین کمیلی، امروز(۲۶ اردیبهشت)، در اولین جلسه مجمع خیرین مسجدساز خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: تشکیل مجمع خیرین مسجدساز در خراسان‌جنوبی از اواخر سال گذشته پیگیری شد.
وی افزود: جلسات متعددی پیرامون راه‌اندازی مجمع با نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر تأمین زمین برای ساخت مسجد از نیازمندی‌های موجود روستاهای استان است و اگر این امر محقق شود مردم خود پای کار می‌آیند و ساخت مسجد را تا حدی پیش می‌برند.
کمیلی ادامه داد: در دستورالعمل مجمع بیان شده که افراد باید با مشورت نماینده ولی فقیه و استاندار انتخاب شوند که تا به امروز این مهم اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه اعلام شده که اگر اعتبار مصوب را ارائه دهید زمین در اختیار ستاد قرار می‌گیرد، تصریح کرد: ساخت مسجد با اعتبار مصوب غیرممکن است.

وی با بیان اینکه خواستار تعیین تکلیف پروانه ساخت هستیم، اظهار کرد: از شهرداری‌ها می‌خواهیم که کار اداری خود را طی کنند اما هزینه‌های تجاری که از سایر ساختمان‌ها اخذ می‌کنند را از مساجد نگیرند.
دبیر مجمع خیرین مسجد ساز خراسان‌جنوبی بیان کرد: از صدا و سیما و مطبوعات درخواست داریم تا تبلیغات مربوط به مجمع خیرین مسجدساز را در رسانه‌های خود انعکاس دهند. 
کمیلی همچنین خواستار مشارکت شهرداری‌ها در تأمین مصالح و ساخت‌و ساز مساجد شد و ادامه داد: در شهرهای کوچک و روستاهای زیر 20 هزار نفر مشکلی در تأمین زمین نداریم و تأمین زمین بر عهده بنیاد مسکن است لذا اگر شهرداری‌ها می‌توانند در تأمین مصالح و خاک‌برداری، این مجمع را یاری کنند.
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی به مساجد در حال ساخت استان نیز اشاره کرد و افزود: توانستیم با حمایت مجمع خیرین مسجدساز کشور و استان، مصوبه ساخت چند مسجد را اخذ کنیم و خواستار مشارکت دستگاه‌های اجرایی و خیرین هستیم تا بتوانیم این مساجد را تا 22 بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.
کمیلی یادآور شد: همچنین از کارخانه سیمان استان می‌خواهیم تا به صورت مداوم سهمیه سیمانی را برای ساخت و مرمت مساجد اختصاص دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: