• جمعه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بیرجند:

نفوذ منطقه‌ای ایران نتیجه تفکر مقاومت است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی، دشمن شکن است؛ این امر نتیجه تفکر مقاومت بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام محمد مختاری، امروز ( 4 خرداد)، در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند، اظهار کرد: بیداری و هوشیاری نخستین ویژگی انسان است.

وی افزود: انبیاء الهی آمدند تا با انسان سازی و کمک به تزکیه و رشد، انسان را به جایگاه شایسته و زندگی ابدی برسانند.
 
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: انسان با ویژگی و دریچه عقل، قلب و وحی باید در ماه مبارک رمضان با انس با قرآن از خداوند بخواهد چشم و گوش او را بیدار کند تا حقایق مهم این عالم را بفهمد.
مختاری ادامه داد: باید عقل و وجدان خود را بیدار کنیم و حقایق نامحسوس و پنهان را ببینیم لذا مهمترین رسالت انبیاء الهی غفلت زدایی از جامعه بوده است.
 وی با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه(س)، افزود: اقدامات این بانوی بزرگوار برای همه ما الگو است در این راستا که سرمایه‌های مادی و معنوی خود را هدر ندهیم چرا که حضرت خدیجه(س) جان و مال خود را فدای پیامبر اسلام(ص) کرد.

مختاری ادامه داد: ستاد دیه خراسان‌جنوبی در سال گذشته 109 نفر از این زندانیان را با کمک‌های خیران آزاد کردند و امسال در 9 خردادماه با برگزاری جشن گلریزان، قصد دارند 109 زندانی جرائم غیرعمد استان را با کمک خیران آزاد کنند.
 
وی با اشاره به رفتارهای نامعقول آمریکا در روزهای اخیر، افزود: این رفتارها ریشه در استیصال و درماندگی و جهالت آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی دارد و آمریکا و امثال او باید بدانند که آرزوی بازگشت به زمان پهلوی و قبل از انقلاب اسلامی را باید به گور ببرند.
 
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: آمریکا پنج سال با برجام ما را فریب و بازی داد و اکنون از دولت و مجلس و هیات نظارت بر برجام می‌خواهیم در برابر اروپا قاطع تر و با تدبیر بیشتری نسبت به گذشته عمل کنند در غیر اینصورت ملت ایران هرگز آنان را نخواهند بخشید.
 
وی ادامه داد: خطایی که مسئولان و بخشی از مردم در این سال‌ها مرتکب شدند این بود که خیال کردند در مقابل مستکبران سه گزینه مقاومت، سازش و یا تعامل متقابل برد برد وجود دارد.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: اما حقیقت این است که ما دو گزینه بیشتر نداشتیم که یکی مقاومت و ایستادگی در مقابل کفار و مستکبران است و دیگری درک مقابل مستکبران سازش است.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: اگر چهل سال ملت سرفراز ایستاده‌ایم و نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی، دشمن شکن است نتیجه تفکر مقاومت بوده است. 
وی اظهار کرد: 80 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم های داخلی یعنی محروم کردن افراد از حقوق خود است.
امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: امروز غلط بودن تفکر تعامل و رابطه برابر با آمریکا برای همگان روشن شده است و البته نباید در مورد اروپاییان نیز دچار این تفکر اشتباه شویم چرا که آنان نیز روحیه استکباری دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: