• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2114-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

درمان رایگان 60 بیمار پوستی در روستاهای شهرستان درمیان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: با حضور پزشک داوطلب هلال احمربیماران پوستی روستاهای ذکری و گل نی شهرستان درمیان تحت درمان قرار گرفتند .

محمد رحیم شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از صبح پنج شنبه به مدت دو روز 10 نفر از داوطلبین و پرسنل جمعیت هلال احمر در قالب کاروان سلامت به روستاهای ذکری و گل نی از توابع شهرستان درمیان اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به بیماری پوستی شایع در منطقه تیم اعزامی با رویکرد درمان این بیماری با همراهی پزشک متخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی تهران به محل اعزام شد.

وی افزود: تیم اعزامی به بررسی، درمان و آموزش بیش از 60 نفر از بیماران اهالی روستاهای ذکری و گل نی از توابع شهرستان درمیان پرداخت و کلاه آفتابی، داروهای مورد نیاز از قبیل کرم‌های ضد آفتاب و مرطوب کننده و پمادهای مرتبط با بیماری به طور رایگان در اختیار آنان قرار گرفت .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: آفتاب تند و وزش بادهای موسمی با ذرات شن و عدم آگاهی ساکنین منطقه نسبت به نحوه مراقبت پوست، از مهم‌ترین دلایل این بیماری است .

شهریاری با تاکید به اینکه اهالی منطقه کودکان را در ساعات آفتابی روز در محل سرپوشیده باید نگهداری کنند، افزود: یکی از نیازهای اساسی منطقه، مباحث آموزشی در راستای بهداشت و درمان است و این مهم با حضور مستمر دستگاه‌های ذی صلاح عملی است.

وی یادآور شد: با توجه به همراهی جمعیت هلال احمر، این تیم با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران پس از ماه رمضان برای بررسی مجدد و ارزیابی روند درمان به منطقه باز خواهد گشت.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: