• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اولین جشنواره‌ منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه با حضور استان های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی، احمد محبی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با همکاری انجمن سینمای جوان دفتر بیرجند اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه را با هدف فرهنگ‌سازی استفاده صحیح و ثبت آثار خلاقانه با تلفن همراه در شهرستان بیرجند برگزار می‌کند.

وی افزود: عکس‌ها و فیلم‌های خلق شده توسط دوربین تلفن همراه و با هدف کنترل و پیشگیری آسیب های اجتماعی باموضوع «طلاق، اعتیاد، فضای مجازی، فقر، حاشیه نشینی، خشونت، بزه و همچنین نقش نماز در کاهش آسیب ها» تهیه و به جشنواره ارسال شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: تمامی کاربران تلفن همراه بدون هیچ‌گونه محدودیتی و تنها با شرط داشتن یک گوشی‌ که قابلیت عکاسی و فیلم‌برداری داشته باشد، می‌توانند در این‌ جشنواره شرکت کنند.

محبی به تشریح شرایط عمومی شرکت در جشنواره پرداخت و گفت: شرکت در بخش‌های جشنواره محدودیت سنی ندارد و شرکت‌کنندگان می بایست برای حضور در جشنواره از طریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس   https://khj.farhang.gov.ir   ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند.

  وی با اشاره به اینکه ارسال فایل آثار از طریق لوح فشرده به همراه کپی فرم ثبت نام اینترنتی به دبیرخانه جشنواره از دیگر شرایط شرکت در این جشنواره است، افزود: تکمیل فرم ثبت نام از طریق سایت به منزله‌ قبولی تمامی بند‌های آیین‌نامه جشنواره خواهد بود و دبیرخانه‌ جشنواره ارسال‌کننده را صاحب اثر تلقی می‌کند و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و عواقب آن نیز متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: فیلم‌ها و عکس‌های ارسالی باید مطابق با موازین اخلاقی، اسلامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و در صورت عدم تطابق آثار ارسالی با موازین پذیرفته شده و قوانین جشنواره، در هیچ یک از بخش‌های جشنواره پذیرفته نخواهند شد.

محبی ادامه داد: به آثاری که پس از زمان تعیین شده ارسال شوند یا یکی از قوانین جشنواره را نقض کنند، ترتیب اثر داده نخواهد شد؛ همچنین پس از ارسال اثر، امکان انصراف و خروج از جشنواره وجود ندارد.

وی اظهار کرد: برگزارکننده مجاز است آثار منتخب را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع‌رسانی، نمایش عمومی، تبلیغاتی و فضای مجازی استفاده نماید و تصمیم گیری در قبال مسائل پیش‌بینی‌نشده برعهده‌‌ دبیرخانه جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درخصوص شرایط ارسال اثر در بخش عکس تصریح کرد: هر هنرمند می‌تواند ١٠ قطعه عکس (تک عکس) برای جشنواره ارسال کند و عکس‌ها می توانند با نرم افزارهای تلفن همراه تا جایی ویرایش شوند که سندیت عکس مخدوش نشود.

محبی گفت: عکس‌های ارسالی باید دارای بهترین کیفیت و با فرمت  JPEG  و فاقد لوگو، نوشته و تاریخ باشد.

وی همچنین درخصوص شرایط ارسال اثر در بخش فیلم هم گفت: فیلم‌های ارسالی می‌توانند در قالب مستند، داستانی و تجربی باشند و آثاری که با استفاده از فیلم‌های آرشیوی موجود در فضای مجازی ساخته شده باشند، پذیرفته نمی‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کارگردان اثر (ارسال کننده)، صاحب و تهیه کننده اثر خواهد بود، افزود: فیلم‌های ارسالی، می‌توانند تدوین شده باشند و زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در جشنواره حداکثر ٥ دقیقه است.

محبی بیان کرد: هر هنرمند می‌تواند در هر قالب رقابتی، سه فیلم برای جشنواره ارسال کند؛ وجود تیتراژ ابتدا و پایان برای هر فیلم الزامی است و فیلم‌های متقاضی حضور پس از ثبت‌نام در سایت و دریافت شناسه بر روی DVD    به دبیرخانه جشنواره تحویل یا ارسال شود.

وی درخصوص جوایز بخش عکس گفت: جایزه نفر اول «تندیس جشنواره، لوح افتخار، مبلغ ١٥ میلیون ریال وجه نقد»، نفر دوم «لوح افتخار، مبلغ ١٠ میلیون ریال وجه نقد» و نفر سوم «لوح افتخار، مبلغ ٥ میلیون ریال وجه نقد» است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به جوایز بخش فیلم نیز اشاره کرد و افزود: جایزه نفر اول «تندیس جشنواره، لوح افتخار، مبلغ ٤٠ میلیون ریال وجه نقد»، نفر دوم «لوح افتخار، مبلغ ٣٠ میلیون ریال وجه نقد» و نفر سوم «لوح افتخار، مبلغ ٢٠ میلیون ریال وجه نقد» است.

  محبی آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ٢٠ مرداد ذکر کرد و گفت: انتخاب و داوری آثار ارسالی تا ٣٠ مرداد توسط اساتید و هنرمندان شاخص در حوزه عکاسی و فیلمسازی انجام خواهد شد و اصول زیبایی‌شناسی و بهره‌گیری از ویژگی‌ و قابلیت‌های تلفن همراه در خلق آثار، مورد توجه گروه داوری قرار خواهد گرفت.

  وی یادآور شد: اختتامیه اولین جشنواره‌ منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان‌جنوبی همزمان با شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: