• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1784-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

گلایه معاون استاندار خراسان جنوبی از عدم معرفی توانمندی های استان توسط مدیران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: معرفی توانمندی های استان اولویت اول مدیران استان نیست.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، سید مجتبی علوی مقدم امروز (9 خرداد ماه) در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان اظهارکرد: همه اعضا احتمام لازم برای کمک و همکاری با افراد وارد شده به حوزه گردشگری مساعدت لازم را داشته باشند.

وی افزود: گروه های مختلف برای سرمایه گذاری در گردشگری استان تشویق شوند اما صلاح و چرخه اقتصادی آنها را نیز در نظر بگیریم.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: در روستاهای دارای ظرفیت خانه های بوم گردی باید ظرفیت ها محدودی و تعادل ها حفظ شود.

علوی مقدم با اشاره به اینکه اولویت ها  در این مناطق برای افراد بومی باشد ، ادامه داد:   فواصل بین مناطق بوم گردی فواصل مجاز باشد .

وی اضافه کرد: این کارگروه باید مغز متفکر، راهبری و راهنمایی سرمایه گذاران بوم گردی باشد و دقت لازم در جانمایی، انتخاب افراد مفید و به فایده بودن تسهیلات جز مسایل مهم است

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: معرفی توانمندی های استان جز اولویت اول مدیران استان نیست و نسبت به این موضوع باید اهمیت بدهیم.

علوی تاکید کرد: عدم معرفی پتانسیل های خراسان جنوبی ظلمی است به مردم این منطقه که مسبب آن ما مدیران هستیم.

وی تاکید کرد: تقویم هنری مهم ترین تقویم جیبی کشور است که در آن تنها یک خط از خراسان جنوبی نوشته شده و این امر به دلیل کم کاری مدیران است.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: اگر توانمندی های استان را معرفی نکرده و به نمایش نگذاریم سرمایه گذار برای حضور در استان نخواهیم داشت.

علوی مقدم یاداور شد: باید نوع نگاه به این استان را با تغییر عملکرد ها عوض کنیم اگر توانیم این ظرفیت های استان را معرفی کنیم ظلم به تاریخ و مردم این منطقه کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ حضور گردشگران را در مدیران و سپس در مردم شکل دهیم، اظهارکرد: رشد ۲۰ در صدی اقامت در استان طی سال گذشته ظرفیت خوبی است اما هنوز برای ماندگاری گردشگر تا ایده آل ها فاصله داریم.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: باید در تمامی مراکز گردشگری مردم را توجیح و فرهنگ حضور گردشگران را تبیین کنیم تا گردشگران از حضور در منطقه رضایت داشته و وسیله برای تبلیغ منطقه فرهنگ و دین ما باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: