• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1884-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

ثبت مسیر شاه جوی بلده به عنوان دومین مسیر طولانی مشجر کشور

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری و خراسان‌جنوبی، مسیر شاه جوی بلده به عنوان طولانی ترین مسیر مشجر در آثار ملی بعد از خیابان ولیعصر ثبت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن رمضانی، امروز (9 خردادماه) در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان اظهارکرد: در تمام شهرستان ها رعایت شده تا مناطق بوم گردی هیچ گونه تداخلی نداشته باشد.

وی با اشاره به طرح شناسنامه دار کردن درختان کهنسال افزود: مسیر شاه جوی بلده به عنوان طولانی ترین مسیر مشجر در آثار ملی بعد از خیابان ولیعصر ثبت شده است.

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری و خراسان‌جنوبی، تصریح کرد: این مسیر شامل درختان چنار کهنسال تاریخ جاری بودن قنات بوده اما این درختان در شرایط افات قرار دارند.

رمضانی یاداور شد: با توجه به موقوفه بودن این منطقه باید همکاری ها در این زمینه انجام و همچنین جهادکشاورزی در بحث افات این منطقه کمک کند.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه دولت سفره خانه ها جزء تشکل های گردشگری محسوب شده و قوانین آنها با قوانین صنفی متفاوت است .

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری و خراسان‌جنوبی، یاداور شد: با توجه به ثبت کشک بیرجندی در فهرست معنوی جشنواره ای با این عنوان در تهران برگزار خواهد شد که در کنار آن نیز جاذبه های استان را معرفی خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: