• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2084-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

مدیرکل زندانهای خراسان‌جنوبی

رسیدگی به 139 پرونده در ستاد دیه خراسان‌جنوبی

مدیرکل زندانهای خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر 139 پرونده برای رسیدگی در ستاد دیه خراسان جنوبی وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان ‌جنوبی، علی هاشمی شب گذشته (9 خردادماه) در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اظهار کرد: از اهداف ستاد مردمی دیه کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اعم از دیه،مهریه،نفقه و بدهی های مالی غیر کلاهبرداری،کاهش آسیب های اجتماعی،اطلاع رسانی به آحاد مردم،ایجاد بارقه امید در زندانیان و فرصت برای بازگشت زندانی و مشارکت مردمی به منظور ایجاد روحیه تعاون و گذشت در جامعه است .

  وی افزود: ستاد مردمی دیه خراسان جنوبی سال گذشته 109 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد شامل؛ 74 نفر بدهی مالی، 44 نفر مهریه، 3 نفر نفقه و 8 نفر در بحث دیه را آزاد کرده است.

مدیرکل زندانهای خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه 16 نفر زندانی جرایم غیر عمد توسط ستاد دیه خراسان جنوبی که بدهی آنها یک میلیارد و 600 میلیون تومان بوده آزاد شده اند و شاکی ها این پرونده ها حدود 900 میلیون تومان از بدهی ها را بخشیده‌اند .

هاشمی عنوان کرد: در زندانهای خراسان جنوبی 180 نفر زندانی جرایم غیر عمد داریم که بدهی آنها به 24 میلیارد تومان می‌رسد.

وی اضافه کرد: ستاد مردمی دیه به افرادی که کمتر از 200 میلیون تومان بدهی دارند کمک می‌کند که تعداد این افراد 139نفر هستند و بدهی آنها به بیش از 17 میلیارد تومان می‌رسد .

مدیرکل زندانهای خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان همزمان با مرکز استان در شهرستان قاین ادامه داد: در شهرستان طبس نیز در 19 خرداد ماه و در شهرستان فردوس 22 خردادماه همزمان با 27 ماه مبارک رمضان جشن گلریزان برای جمع آوری کمک به زندانیان غیر عمد با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد .

هاشمی با بیان اینکه سال گذشته به 360 نفر در خراسان جنوبی در جشن گلریزان کمک کرده اند، خاطرنشان کرد: مبلغ 60 میلیون تومان توسط خیرین گمنام،210 میلیون تومان نقدی و 139 میلیون تومان تعهدات برای کمک به زندانیان بوده که تا کنون 90 درصد تعهدات نیز محقق شده است .

وی تاکید کرد: ستاد مردمی دیه فقط یکبار به زندانی کمک کرده و همه هدف ما آزاد کردن زندانی است و به غیر آن فکر نمی‌کنیم .

  مدیرکل زندانهای خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 139 پرونده برای رسیدگی در ستاد دیه خراسان جنوبی وجود دارد.

  وی یادآور شد: زندانیان جرایم غیر عمده بدهکارند نه بزهکار و هدف ما از آزادی زندانیان جرایم غیر عمد باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: