• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2284-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

با هدف معرفی آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی؛

همایش ملی "عناب" به میزبانی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی برگزار می ­شود

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری همایش ملی عناب به میزبانی جهاد دانشگاهی در اسفند ماه سال 97 خبر داد.

جلال الدین صادقی در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، گفت: این همایش با هدف معرفی آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی استادان، دانشجویان و محققان حوزه عناب برگزار خواهد شد.

وی افزود: معرفی عناب، خواص و کاربردهای آن در سطح ملی از دیگر اهداف برگزاری این همایش است و در نظر داریم با برگزاری این همایش جایگاه اقتصادی و قابلیت سرمایه­گذاری این محصول را نیز به جامعه علمی و سرمایه­گذاران کشور معرفی کنیم که این مهم را در قالب یک برنامه برندسازی گسترده دنبال می­کنیم که برگزاری این همایش نیز بخشی از فرایند برندسازی این محصول فوق استراتژیک است.

وی بیان کرد: علی رغم توسعه تجارت جهانی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در سطح جهانی، ایران سهم و جایگاهی  در این سودآوری اقتصادی به دست نیاورده ­است.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اظهارکرد: بر اساس پیش بینی بانک جهانی در سال 2050 گردش مالی و تجارت جهانی متمرکز و مبتنی بر گیاهان دارویی و داروهای گیاهی به حدود 5000 میلیارد دلار خواهد رسید که باید متولیان اقتصاد و تجارت منطقه با ارائه برنامه و اقدامات موثر درصدد باشند تا سهم استان را با توجه به بهره­مندی از پتاسیل محصولات استراتژیک عناب، زرشک و زعفران و همچنین سایر گیاهان دارویی از این گردش مالی دریافت کنند.

عضو شورای راهبردی همایش ملی عناب، برگزاری این همایش را یکی از موثرترین اقدامات در این راستا دانست و افزود: این همایش دو روزه با مشارکت دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو بخش ارائه مقالات علمی مبتنی بر جدیدترین پژوهش­های حوزه عناب و همچنین برگزاری استارت­آپ، نمایشگاه و پنل و کارگاه­های آموزشی پیش بینی شده­است.

صادقی، تکنولوژی تولید، فرآوری و کنترل کیفیت، صنایع غذایی، صنایع دارویی، پزشکی و سلامت همچنین اقتصاد و بازرگانی را محورهای ارائه مقالات در این همایش برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: