• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7314-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تاکید کرد:

امام خمینی(ره)؛ الگویی بی بدیل برای اندیشمندان

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: شخصیت امام خمینی(ره) برای انسان‌های اندیشمند اسوه‌ای نمونه است.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی، شب گذشته(۱۳ خرداد)، در مراسم احیای شب قدر در مسجد امام حسین(ع) بیرجند اظهار کرد: لیلة القدر به معنای شب عظیم و بزرگ است. 
وی با بیان اینکه قدر در لغت دو معنا دارد و یکی از لغات شب قدر عظمت است، افزود: در روایات لیلة القدر شبی است که مقدر می‌شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرگز اینگونه نیست که تقدیر انسان قابل تغییر نباشد بلکه در این شب می‌توان با دعا و توسل سرنوشت خوبی را برای خود مقدر کرد.
عبادی ادامه داد: امام رضا(ع) می‌فرمایند: در شب قدر آنچه که در طول سال مقدر می‌شود تقدیر و اندازه گیری می‌شود.
وی به رحلت امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: امام در بعد فردی انسان ممتاز و نابغه‌ای بود چراکه اصولی را که امام فرمودند و نوشته شد اگر بسیاری از طلبه‌های فاضل بخواهند بخوانند مطالب امام را درک نمی‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امام خمینی(ره) در فقه، اصول و فلسفه فیلسوفی بزرگی و در عرفان، عرفان نظری و عرفان عملی انسان بزرگی بود.

عبادی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) در تقوا، تزکیه و نفس نیز در اوج بود، تصریح کرد: در تاریخ تشیع شخصیتی مانند امام راحل با این تاثیرگذاری یا نداشتیم و یا اگر داشتیم بسیار کم بود.
 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام(ره) استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت را به ارمغان آورد، گفت: در مذاکرات با برخی از کشورهای اروپایی یکی از کشورها که به شدت وابسته به آمریکا بود گفت مانند استقلال ایران از لحاظ سیاسی، امنیتی و نظامی کشوری پیدا نمی‌شود.

عبادی اظهار کرد: در بحث استقلال، عدم استقلال، زخم کهنه ملت ایران در چند قرن اخیر بوده است و استقلالی که ما امروز از استکبارگران و استعمارگران داریم نعمت‌هایی از آن به دست آورده‌ایم که گاهی ممکن است آثار آن را متوجه نشویم.
وی یادآور شد: امروز حفظ بخشی از این استقلال که ره آورد امام راحل است بر عهده مسئولان و بخشی بر عهده مردم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: