• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-386-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

عملکرد حرفه ای معلمان ارزیابی می شود

کارشناس مسئول تکنولوژی گروه های آموزشی دفتر متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: نظارت بر عملکرد حرفه ای معلم ها موضوع دیگری است که به آن پرداخته شده تا شاهد رشد و ارتقاء معلم‌های کل کشور باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی اشرف سادات فاطمی امروز (دوم تیرماه ) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: گردهمایی سرگروه های فرهنگ و هنر دبیرخانه آن در خراسان جنوبی بوده که برای سومین سال متوالی در حال برگزاری است.

وی افزود: هدف از برگزاری این نشست هماهنگی سرگروه های کل کشور برای یکسال آینده است تا در برنامه‌ها و فعالیت‌ها هماهنگ شوند.

کارشناس مسئول تکنولوژی گروه های آموزشی دفتر متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سرگروه ها نقش هدایت‌گری معلم ها را دارد و طی این سه روز گفت و گو و برنامه ها و فعالیت های خود را هماهنگ می‌کنند.

فاطمی ادامه داد: طی این گردهمایی امسال در گروه های آموزشی ویژه ، بر روی سنجش و ارزیابی عملکردی کار می‌شود تا به سمت و سوی ارزیابی حرکت کرده و ارزشیابی معلم‌ها عملکردی باشد.

وی  بیان کرد: در این راستا از آزمون ها کتبی بیرون و به سمت آزمون ها عملکردی حرکت کنیم تا مهارت های دانش آموزان را بسنجیم.  

کارشناس مسئول تکنولوژی گروه های آموزشی دفتر متوسطه وزارت آموزش و پرورش یاداور شد: در ادامه سرگروه‌ها، معلم های درس فرهنگ و هنر خود را در هر استان آموزش خواهند داد.

فاطمی تاکید کرد: بحث نظارت بر عملکرد حرفه ای معلم ها موضوع دیگری است که به آن پرداخته خواهد شد.

وی افزود: این نظارت ها به صورت بالینی است و حضور در کلاس کنار معلم و کمک به معلم است تا مسائل و مشکلات را شناسایی و به کمک معلم آن ها را برطرف کنیم.

کارشناس مسئول تکنولوژی گروه های آموزشی دفتر متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با انجام این روند جو اعتماد بین سرگروه و‌ معلم ایجاد می‌شود تا به رشد و ارتقا آن‌ها کمک کنیم.

فاطمی تصریح کرد:  هدف ما در گروه های آموزشی بحث رشد و ارتقاء معلم های کل کشور است که این راه هدایت توسط سرگروه های آموزشی در کل استان ها برگزار می شود.

وی اظهارکرد: در این نشست ها برنامه‌ریزان در کنار هم برای سال آینده خود برنامه‌ریزی می‌کنند و سعی می‌کنیم تا برنامه‌ها را هماهنگ با خود پیش ببریم.

کارشناس مسئول تکنولوژی گروه‌های آموزشی دفتر متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: تا اینجا هر برنامه که داشته‌ایم طی سه سال رخ داده و نتایج مورد نظر را کسب کرده‌ایم.

فاطمی با اشاره به اینکه طی این سه سال فعالیت، خراسان جنوبی بهترین میزبانی ها را داشته‌ است، اضافه کرد: و مهمان نوازی آنها عالی و با تمام مشکلات مالی تمام تلاش خود را کردند تا این برنامه به بهترین شکل برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: