• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-584-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

طی سه ماهه اول امسال صورت گرفت؛

صدور 300 فقره مجوز حمل دام در نهبندان

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: طی سه ماهه اول سال جاری 300 فقره مجوز برای حمل 15 هزار راس دام در شهرستان صادر شد.

محمد راه انجام در گفتگو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، اظهارکرد: در راستای کنترل و نظارت بهداشتی بر حمل بهداشتی-قرنطینه‌ای بیش از 15هزار دام زنده سبک و سنگین از شهرستان نهبندان به مقصد سایر استان‌ها و کشتارگاه‌های دام سطح کشور در طی سه ماهی اول سال جاری 300 فقره مجوز حمل دام صادر شد.

وی افزود: از این تعداد 13 هزار و 203 رأس گوسفند و بز، 1622 نفر شتر و 176 راس گاو و گوساله از این شهرستان به سایر استان‌های کشور با مجوز و نظارت بهداشتی دامپزشکی صادر شده است.

راه انجام ادامه داد: صدور مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای حمل با رعایت  تمامی ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی از جمله؛ انجام واکسیناسیون، سم پاشی، پلاک کوبی، تاییدیه سلامت دام و داشتن موافقت نامه از استان‌های مقصد توسط واحد قرنطینه این شبکه انجام می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان تصریح کرد: اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی با هدف پیشگیری از احتمال انتقال و جابجایی بیماری های دامی قابل انتقال بین انسان و دام انجام می‌شود.

راه انجام یادآور شد: هرگونه جابجایی و حمل و نقل دام و فرآورده‌های خام دامی با وسایل نقلیه عمومی و بدون پروانه بهداشتی حمل ممنوع است.

وی خاطر نشان کرد: دامداران و روستائیان باید از هرگونه خرید و فروش دام، خارج از منطقه‌ سکونتی خود، جدا خودداری کنند تا از شیوع و گسترش هر گونه بیماری در شهرستان پیشگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: