• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-287-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث فرهنگی قاین خبر داد:

روستای روم، کاندیدای ملی شدن در جاجیم بافی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین گفت: بدلیل قابلیت‌های صنایع دستی و تلفیق این هنر با ظرفیت‌های گردشگری باعث شده تا روستای روم به پیشنهاد معاونت صنایع دستی استان کاندیدای روستای ملی صنایع دستی شود.

شاهرخ عباسی در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، گفت: روستای روم در شهرستان قائن با تکیه بر هنر جاجیم بافی و ایجاد کارگاه‌های متعدد در بحث عدم مهاجرت به شهرها و اشتغال‌زایی اثر گذار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 60 نفر  از هنرمندان این روستا در رشته جاجیم بافی بیمه هستند، اظهار کرد: هنرمندان در بیشتر نمایشگاه‌های استان و خارج استان حضور پر رنگ دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین افزود: بدلیل قابلیت‌های صنایع دستی و تلفیق این هنر با ظرفیت‌های گردشگری باعث شده تا روستای روم به پیشنهاد معاونت صنایع دستی استان کاندیدای روستای ملی صنایع دستی شود.

وی ادامه داد: نقشه توسعه و پیشرفت روستاها مبتنی بر صنایع دستی را ترسیم و فعالیت‌های عظیم هنرمندان روستای روم را در تولید با کیفیت محصولات صنایع دستی و حضور در نمایشگاه‌های متعدد و فروش مطلوب محصولات صنایع دستی ارزشمند است.

عباسی یادآورشد: با عنایت به این خصوصیات منحصر به فرد در روستای روم این روستا به عنوان روستای ملی جاجیم بافی انتخاب شده و پرونده و مراحل آن در دست اقدام است، که با اتحاد و یکدلی و همینطور فراهم کردن زمینه‌های مناسب این اتفاق ملی در آینده نزدیک روی خواهد داد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: