• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری دوره پیشرفته تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در بشرویه

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: دوره آموزشی و پیشرفته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان بشرویه در حال برگزاری است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سیدامیر سلیمانی رباطی، امروز(9 تیر)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  در راستای توافق صورت گرفته بین این نمایندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بشرویه، دوره تکمیلی آموزش تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با شرکت پنج نفر از فعالان این رشته در بازارچه صنایع دستی شهرستان در حال برگزاری است.

وی افزود: در دسترس بودن مواد اولیه این حرفه در منطقه و نیاز مبرم فعالان حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی به فراگیری دوره تکمیلی و درآمد مقرون به صرفه هنرمندان از تولیدات این رشته تکمیل مهارت فعالان را می‌طلبید که در این راستا این دوره تکمیلی از سوم خرداد ماه جاری با بهره گیری از تجارب یکی از هنرمندان شناخته شده استان آغاز شده است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: تراش سنگ‌های قیمیتی و نیمه قیمتی با فعالیت این پنج هنرمند در بازارچه صنایع دستی دایر است و درآمد متوسط هر کدام از این فعالان به 500 تا 600 هزار تومان در ماه می‌رسد.

سلیمانی رباطی یادآور شد: جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه، توجیه در بسته بندی استاندارد و استفاده از تولیدات تراش سنگ در سایر محصولات صنایع دستی شهرستان مانند سوزن‌دوزی، میناکاری، مس گری و سایر رشته‌های وابسته از جمله برنامه‌های این نمایندگی در مسیر اعتلای صنایع دستی(حوزه تراش سنگ) شهرستان محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: