• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون صنایع دستی خراسان جنوبی:

بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی در خراسان جنوبی برپا می‌شود

معاون صنایع دستی خراسان جنوبی از برپایی بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی در استان خبر داد و گفت: اولین بازار محلی در روستای ملی توبافی خراشاد بیرجند برپا شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی خراسان جنوبی، حسین عباس‌زاده گفت: بازارهای محلی فرصتی برای توانمندسازی زنان روستایی است و برای ارتقای معیشتی زنان روستایی نیاز است به صنایع‌دستی آنان توجه کنیم.

وی بیان کرد: اولین بازارمحلی در محل روستای ملی توبافی خراشاد بیرجند برپا شده و هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی روستا آثار و تولیدات خود را در معرض بازدید و فروش قرار دادند.

عباس زاده تصریح کرد: هنرمندان در رشته های حوله بافی در این بازار از ساعت ۱۶ الی ۲۱حضور پیدا کردند و در کنار دیگر محصولات روستا و سوغات محلی به عرضه و فروش صنایع دستی پرداختند که با استقبال بی نظیر بازدیدکنندگان از روستاهای مجاور و مردم خراشاد روبه رو شد.

وی خاطرنشان کرد: مقرر است این حرکت فرهنگی بصورت هفتگی تداوم داشته باشد و با برگزاری بازارهای محلی، ظرفیت‌های گردشگری، سوغات و صنایع‌دستی آن محل توسط زنان معرفی خواهد شد و زمینه را برای رشد و توسعه آن منطقه فراهم می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: