• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-984-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

90 میلیارد تومان سهم خراسان‌جنوبی از محل طرح های اشتغال زایی است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: سهم خراسان جنوبی برای طرح های اشتغالزایی حدود 90 میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عالیه خواجوی، امشب(10 تیر)، در دهمین کارگروه تخصصی اشتغال که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: مبلغ اختصاصی به استان از محل تسهیلات بانک سینا 48 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه از این محل 107 طرح به مبلغ 60 میلیارد تومان به بانک عامل معرفی شده است، افزود: 33 طرح به مبلغ 34 میلیارد و 500 میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از این تعداد 24 طرح به مرحله بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: سهمیه اختصاصی خراسان جنوبی از محل بانک پارسیان 20 میلیارد تومان است که 37 طرح به مبلغ 31 میلیارد تومان به بانک عامل معرفی شده است.

خواجوی با بیان اینکه چهار طرح به مبلغ 6 میلیارد تومان مصوبه دریافت کرده است، اظهار کرد: از محل تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید 10 طرح به مبلغ 15 میلیارد و 280 میلیون تومان مصوب شده است که از این تعداد 9 طرح به مبلغ 13 میلیارد و 380 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از محل تفاهم نامه بانک کشاورزی، مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان به چهار طرح پرداخت شده است و این سهمیه 100 درصد جذب شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: از محل تفاهم نامه پست بانک، مبلغ سه میلیارد و 300 میلیون تومان مصوب و پرداخت شده است که 100 درصد سهمیه استان جذب شده است.

خواجوی ادامه داد: علاوه بر آن سه میلیارد تومان مازاد از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: تمام این مبالغ از محل تفاهم نامه های منعقده فی مابین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و بانک های عامل است.

تاکید بر رعایت منطق سرعت و زمان طرح های اشتغالزایی

عباس رکنی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در درنظر گرفتن سرعت و زمان برای این طرح ها، منطق خوبی وجود ندارد.

وی افزود: لازم است زمان بیشتری برای جذب اعتبار برای طرح های اشتغالزایی در نظر گرفته شود.

ضعف توان کارشناسی بانک‌ها

علی ناصری، فرماندار شهرستان بیرجند نیز در این جلسه گفت: برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی مشکل ساختاری داریم.

وی با اشاره به ضعف توان کارشناسی بانک ها برای طرح های اشتغالزایی، خاطرنشان کرد: بانک ها به جز بانک کشاورزی توان کارشناسی برای بررسی طرح ها را ندارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: