• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-586-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

دانشکده نسل سه قاین، مرجعیت هوشمندسازی تکنولوژی در کشور

دانشکده نسل سه قاین، مرجعیت هوشمندسازی تکنولوژی در کشور

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین از راه‌اندازی دانشکده نسل سه در قاین خبرداد و گفت: این دانشکده مرجعیت هوشمندسازی تکنولوزی در کشور خواهد بود.

حمیدی‌ در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهارکرد: دانشگاه‌ها را در ابتدا به صورت نسل یک داشتیم که در قالب این دانشگاه‌ها تنها مباحث آموزشی یکطرفه ارائه می‌شد.

وی افزود: در ادامه دانشگاه‌های نسل دو اضافه شدند که در کنار آموزش، پژوهش را نیز در برنامه‌های خود قرار دادند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به اینکه تاکنون دانشگاه‌های نسل دو فعالیت داشته‌اند، ادامه داد: در ادامه فعالیت این دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های نسل سه اضافه شدند که آنها علاوه بر تولید علم و آموزش، تولید درآمد را نیز دارند.

حمیدی‌ تصریح کرد: دانشکده قاینات به دلایل مختلف در جایگاه واقعی خود نبوده و از طرف دیگر نیز وزارت بهداشت و معاونت آموزشی تاکید بر مجازی‌سازی، تولید ثروت و علم و کاهش هزینه را در دراز مدت داشته‌اند که این امر باعث احداث دانشکده نسل سوم در قاینات شد.

وی افزود: مصافت طولانی از شهر بیرجند و وجود اساتید علاقمند و جوان باعث شد تا اقدامات لازم برای احداث دانشکده نسل سه در قاین انجام شود.

حمیدی تصریح کرد: با فعالیت این دانشکده در بحث تکنولوژی و هوشمندسازی حرف اول را در کشور خواهیم زد.

وی یادآور شد: با اجرایی شدن این امر قاینات به عنوان مرجعیت هوشمندسازی تکنولوژی در سطح دانشگاه‌ها خواهد بود و در این زمینه بیشترین استفاده از تکنولوژی را در حوزه آسیای شرق خواهیم داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین اظهار کرد: در روند اجرای این موضوع اساتید موظف هستند تا چهارده هفدهم کلاس‌های خود را به صورت مجازی ارائه کنند و این امر ر راستای استانداردهای دانشکده‌های نسل سوم است.

حمیدی‌ ادامه داد: تولید محتوا در این دانشکده با استانداردهای اسکورم و برابری با استاندارهای موکس (سامانه آرمان) در کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: یکسری تولیدات خاص نیز مانند تولیدات واقعیت مجازی بصورت گیم و انیمیشن برای برخی رشته‌ها و ساخت جزوه ها با لستفاده از واقعیت افزوده را خواهیم داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اضافه کرد: در قالب جزوه‌های واقعیت افزوده با استفاده از نرم افزارهای مخصوص با تصویربرداری، تصایر آناتومی دو بعدی تبدیل به سه بعدی می‌شود.

حمیدی‌ با اشار به استفاده از دستگاه هولوگرام پلیر در این دانشکده تصریح کرد: این دستگاه در جشنواره آموزش کشوری رونمایی شد که تصاویر را به صورت سه بعدی، 360 درجه و حجیم خارج از LCD نمایش می‌دهد.

وی یادآور شد: همچنین گیم‌های آموزشی تعاملی برای اوقات فراغت دانشجویان در نظر گرفته شده که تمام این امکانات تولید و آماده استفاده هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین گفت: همچنین در نظر داریم تا در این دانشکده جذب دانشجویان خارجی و رشته های نیمه مجازی را نیز داشته باشیم.

حمیدی‌ با اشاره به هزینه‌های زیرساخت و امکانات این دانشکده گفت: قول تجهیزات گرفته شده و در حال حاضر فضای بستر اینترنت محیا و ابزارهای مورد نیاز در حال اجرا است.

وی از برگزار شدن جلسات متعدد برای اجرای فعالیت‌های درست این دانشکده خبرداد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اجرای کامل فعالیت‌های دانشکده طولانی مدت است در حال حاضر از مهر ماه با شروع ترم با توجه به وجود امکانات لازم بخشی از فعالیت‌ها آغاز خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: