• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1084-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

تغییر نگرش در متقاضیان اشتغال، عنصری در رفع مشکلات توسعه مشاغل خانگی در کشور

مدیر طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: اصلاح نگرش متقاضیان ورود به کسب و کارهای خانگی به عنوان یکی از عوامل رفع مشکلات اشتغال پایدار است.

مجتبی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی، اظهارکرد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی مزیت‌دار، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با همکاری دستگاه‌های اجرایی بستر شناسایی مشاغل خانگی و اتصال به بازار را فراهم می‌کند.

وی افزود: ما در این طرح سعی می‌کنیم فضای مناسب و امکانات لازم برای آموزش و فعالیت را برای صنعتگران فراهم کرده و همچنین با اتصال به بازارها و برندهای اصلی و گسترش بازار فروش را فراهم کنیم.

مدیر طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در این طرح، مشاغل خانگی مزیت‌دار یعنی مشاغل سازگار با پتانسیل، منابع و فرهنگ استان شناسایی شده اند.  

ابراهیمی تاکید کرد: هدف جهاددانشگاهی از اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی حمایت از افرادی است که به صورت خرد در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، افراد زیر نظر پشتیبان استانی و منطقه‌ای فعالیت و به برند ملی متصل خواهند شد و به عبارت دیگر زنجیره کسب و کار خانگی در حوزه مشاغل مزیت دار استان تکمیل خواهد شد.

مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از برندهای ملی و پشتیبان‌های استان معترف هستند که بازار کار و تجهیزات لازم را داریم اما نیروی کار نداریم، افزود: در قالب این طرح با آموزش افراد متقاضی از ظرفیت آنها برای تولید و اشتغال استفاده خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به نگاه تسهیلات محور در برخی افراد، افزود: افراد نگاه خود را برای ایجاد شغل از روی تسهیلات بردارند چرا که تسهیلات تنها عاملی کمک کننده در ایجاد اشتغال پایدار تلقی می‌شود.

وی یادآور شد: از دستگاه‌های حامی طرح مشاغل خانگی مانند کمیته امداد حضرت امام (ره) و بهزیستی در خواسست می شود افراد را به تشویق به حضور در این پروسه تشویق کنند تا هزینه‌های دولتی و چتر حمایتی سازمان‌ها نیز بهینه شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: