• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نمایش "مترسک" خراسان جنوبی در جشنواره بین المللی عروسکی یونیما-مبارک اجرا می شود

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: نمایش "مترسک" کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند با نگاهی به آیین‌های خراسان جنوبی جواز حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما-مبارک تهران را برای اجرا در محوطه باز دریافت کرد.

حسین عباس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد:  نمایش "مترسک" به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده و همراهی گروه موسیقی مقامی نوای کویرخاوران و هنرمندان جوان به اجرا درخواهد آمد.
وی افزود: این نمایش که تجربه‌ای کاملا عروسکی برای تئاتر بیرجند است از اردیبهشت ماه تمرین و آماده سازی آن با همراهی موسسات فرهنگی و هنری رباب و عرفان خراسان جنوبی و آموزشگاه تئاتر مهر بیرجند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تولید و پس از تایید مرحله بازخوانی و بازبینی در یکم تا هفتم شهریور ماه در تئاتر شهر تهران اجرا خواهد شد .

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی  ادامه داد: این نمایش به صورت صحنه‌ای در نخستین جشنواره استان در سال  91 تولید و موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی، طراحی صحنه و موسیقی و کار برگزیده این جشنواره شد.

عباس‌زاده ادامه داد: این نمایش در سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز موفق به دریافت جایزه نخست موسیقی این جشنواره شد .
وی یادآور شد:  این نمایش در حال حاضر با ساختاری عروسکی موفق به حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما-مبارک تهران شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: