• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-786-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌ جنوبی:

طرح " اصلح" مکانیزمی برای انتخاب صالح‌ترین معلمان

رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌ جنوبی گفت: آزمون ارزشیابی صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان که به "اصلح" مشهور است، مکانیزمی برای جذب افراد اصلح به آموزش و پرورش است.

ایرج مهدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طرح انتخاب اصلح دانشگاه و انتخاب صلاحیت حرفه‌ای معلمان مصوب شده است.

وی با بیان اینکه افراد برحسب امتیاز کسب شده در آزمون اصلح، صلاحیت دائم و موقت دریافت می‌کنند، افزود: بر این اساس، افرادی که از 1000 امتیاز کلی، امتیاز 650 و بالاتر را کسب کنند صاحب صلاحیت دائم شده و مراحل استخدامی آنان در آموزش و پرورش طی می‌شود و کسانی که امتیاز 500 تا 650 را کسب کنند صاحب صلاحیت موقت شده و ضمن ورود به آموزش‌ و پرورش، لازم است مجدد در آزمون شرکت کرده و کف امتیاز مربوطه را کسب کنند .

رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌ جنوبی با مثبت ارزیابی کردن نتایج این طرح، ادامه داد: با اجرا شدن این طرح، آموزش و پرورش با اطمینان بیشتری نیرو جذب می‌کند و افراد فاقد صلاحیت جذب نخواهند شد.

مهدی‌زاده گزینش برای ورود به عرصه معلمی را مکانیزمی برای پالایش افراد دانست و اظهار کرد: پس از ورود به آموزش و پرورش نیز معلمان هر سال ارزیابی شده و گزینش صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: دانشجو معلمان پس از ورود به عرصه معلمی نیز مورد گزینش قرار می‌گیرند و سپس برای تدریس وارد مدارس می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: