• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-10414-5
  • خبرنگار : 102
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان جنوبی:

انتقاد بدون غرض ورزی و پاسخگویی به آنها حق مردم است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایرانی که نظامی مردمی بوده انتقاد بدون غرض ورزی و پاسخگویی به آنها حق مردم است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی اسماعیلی، امروز (14 تیرماه) در شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اینکه جایگاه شورای اطلاع رسانی بر اساس مصوبه هیات دولت است، اظهارکرد: مشکل اصلی این بوده که تاکنون شکلی به شورای اطلاع رسانی داده نشده تا بتوانیم سیاست‌گذاری و اولویت‌های مهم را تعیین کنیم.

وی از راه‌اندازی سایت اطلاع رسانی استان خبرداد و افزود: قالب کلی و آنچه دنبال آن هستیم تجمیع و دسته بندی اطلاعات استان است که در این قالب تمامی سایت‌های دستگاه‌ها اداری استان باید به روز و لینک آن در سایت اطلاع رسانی استان قرار داده خواهد شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در زمانی که به مرجع کامل برسیم تمام کمیته‌های شورا باید فعال شوند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه کار باید شروع و سپس جایگاه هر قسمت و اهمیت هر موضوع مشخص خواهد شد، ادامه داد: تصمیمات شورا مقررات بوده و اگر کسی رعایت نکند شامل نقض قوانین و مقررات خواهد بود .

وی تاکید کرد: در ارزیابی‌ها، گزارشات بر مبنای مستندات علمی اجرا و بدون تعارف عملکردها  و جایگاه‎ها اعلام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در نظامی جمهوری اسلامی ایران نمایندگان مردم توسط مردم انتخاب و حکومت مردم بر مردم است از این رو انتقاد بدون غرض ورزی و پاسخگویی به آنها حق مردم است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه مدیران تکالیف و وظایفی دارند که باید در راستای آنها قدم بردارند، یادآور شد: علاوه بر اینکه تکالیف حقوقی نیز دارند که باید رعایت کنیم.

وی افزود: با ارزیابی،رصد و شفافیت عملکردها در صورتی که تخلفی روی داده، اطلاع رسانی شفاف در شرایط آرام   باید شکل گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در صورتی که صادقانه با مردم صحبت کنیم آنها نیز اطلاع رسانی‎ها را قبول خواهند کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: در دستور العمل تعیین شده برای شورای اطلاع رسانی قید شده مشاورین شورای توسط رییس و از میان افراد سیاسی و رسانه‌ای صاحب صلاحیت تعیین و در نهایت با تأیید استاندار در جلسات حضور داشته باشند.

وی یادآور شد: توسط اصحاب رسانه افرادی به عنوان مشاور رسانه‌ای انتخاب شوند تا  درکیفیت سازی اخبار و اطلاعات بتوان از انها استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: