• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2184-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان جنوبی:

تهیه طرح سند روستایی باید اجرایی و کاربردی باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید تهیه طرح سند روستایی باید اجرایی و کاربردی باشد، گفت: طرح توسعه روستایی را در استان خراسان جنوبی به روش بسیج سازندگی و با هزینه کم اجرایی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید مجتبی علوی‌مقدم امروز 19 تیر جاری در نخستین نشست کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان، با بیان اینکه تهیه طرح‌های روستایی باید با ارایه شرح خدمات باشد، گفت: نشست‌هایی با فرمانداران شهرستان برگزار و برای هر شهرستان با توجه به اقلیم و مقتضیات موجود، طرح تهیه شود.

وی افزود: حضور فیزیکی و میدانی افرادی را که می‌خواهند طرح تهیه کنند در مناطق روستایی بسیار مهم است.

معاون استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: در تبیین موضوعات و برنامه‌ریزی دقیق برای حل مشکلات روستاییان، هنوز دغدغه مناطق روستایی از جمله کمبود یا نبود آب، گاز، برق، تلفن، ورزش و سرگرمی و سایر موارد را به صورت واقعی درک نکرده‌ایم، لذا باید موضوع به درستی تبیین و شرح وظایفی در این زمینه بیان شود .

علوی مقدم با بیان اینکه مشکل عمده روستاییان نبود آب شرب است، ادامه داد: وقتی اهالی روستایی حتی آب آشامیدنی و زمینه‌های اشتغال برای امرار معاش و امکاناتی برای گذراندن اوقات فراغت ندارند، ناچار به مهاجرت و تخلیه روستا هستند.

رونق صنایع دستی یکی از توانمندی‌های مناطق روستایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تامین آب شرب و کشاورزی نقش محوری در ماندگاری مردم در روستاها دارد، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی با تکیه بر جوان بودن را اولویت مهم برای ماندگاری جمعیت عنوان کرد.

وی افزود: رونق صنایع دستی یکی از توانمندی‌های مناطق روستایی است که میراث فرهنگی باید با تمام وجود برای محوری کردن اقتصادی روستاییان در این زمینه فعالیت داشته باشد.

معاون استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری با سایر جلسات و کارگروه‌ها بسیار متفاوت است، چرا که کسانی که پشت میز این کارگروه می نشینند، برای محروم ترین افراد برنامه‌ریزی می‌کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: