• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-13014-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

بررسی دغدغه های جوانان در سند توسعه جوانان خراسان جنوبی

مسئول تنظیم سند راهبردی جوانان در خراسان جنوبی گفت:  در سند توسعه بخش جوانان، امور جوانان در هشت حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد و با پیشنهاد مدیران استان، تعداد این حوزه‌ها بیشتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدرضا اسدی، امروز(19 تیر)، در ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به چگونگی تنظیم سند توسعه بخش جوانان، اظهار کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان از سال 1384 تشکیل شد اما هنوز وضعیت جوانان ساماندهی نشده است.

وی با بیان اینکه آمارهایی که در این خصوص داده می‌شود ناقص است و یا همراه با معیار مشخصی نیست، افزود: بهتر است امور جوانان به جوانان واگذار شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند ادامه داد: در این سند، امور جوانان در هشت حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد و با پیشنهاد مدیران استان، تعداد این حوزه‌ها بیشتر خواهد شد.

مرضیه شهریاری، نماینده جوانان نیز در این جلسه با گلایه از عدم برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان، بیان کرد: بیرجند شهری فاقد شادی و نشاط است و به شهر بازنشستگان تبدیل شده است.

وی با تاکید بر انتصاب مشاوران جوان برای مدیران دستگاه‌ها، افزود: مشاور جوان یک مدیر می‌تواند پل ارتباطی بین جوان و مدیران شود.

محمدعلی جاوید، شهردار بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: اگر برنامه ورزش همگانی در استان در راستای ایجاد نشاط اجتماعی راه اندازی شود، شهرداری بیرجند تمام هزینه‌های آن را تامین می‌کند.

علی ناصری، فرماندار بیرجند نیز در این جلسه بیان کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان ستادی فرابخشی است که باید فصلی باشد تا گزارش کار کارگروه‌ها در این ستاد بررسی شود.

وی با تاکید بر متمرکز بودن برنامه ساماندهی اوقات فراغت در استان، خاطرنشان کرد: سند توسعه جوانان باید مبنای قانونی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: