• دوشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

کمک وزارت ارشاد برای تجهیز سالن علامه فرزان بیرجند

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازسازی سالن علامه فرزان بیرجند تلاش می ‌کند.

سید هادی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی منطقه‌ای فرهنگی با آثار فرهنگی و تاریخی کهن بوده و بزرگان حوزه فرهنگی این منطقه، مفاخر ایران هستند.

وی افزود: یکی از بحث‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عدالت فرهنگی است و براساس این نگاه علاوه بر اعتبارات تخصیصی به استان‌ها، تکلیف و برنامه این وزارتخانه این است که بین 20 تا 30 درصد اعتبارات و برنامه‌های معاونت‌ها با اعتبارات آنان در استان‌ها هزینه شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتبارات در این وزارتخانه به درستی توزیع و هزینه می‌شود، تصریح کرد: سعی می‌کنیم از ظرفیت مردم نیز برای توسعه فرهنگی استفاده کنیم.

حسینی با اشاره به بازسازی سالن علامه فرزان بیرجند، افزود: تجهیز مجتمع‌های فرهنگی، هنری به اندازه ساخت آن هزینه دارد و تمام تلاش خود را برای تجهیز سالن علامه فرزان می‌کنیم.

وی با تشکر از استاندار خراسان جنوبی برای بازسازی سالن علامه فرزان بیرجند، یادآور شد: خراسان جنوبی به عنوان یک خطه فرهنگی باید از بهترین تجهیزات برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری برخوردار شود.

20 بهمن‌ماه سال گذشته بود که سالن علامه فرزان بیرجند که پیشرفته‌ترین تالار آمفی تئاتر استان است در آتش سوخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: