• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

20 مردادماه؛

آخرین مهلت شرکت در اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان جنوبی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ٢٠ مرداد امسال، آخرین مهلت شرکت در اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان جنوبی است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده از برگزاری اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه با حضور استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد خبر داد.

وی افزود:   اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با همکاری انجمن سینمای جوان دفتر بیرجند اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه را با هدف فرهنگ‌سازی استفاده صحیح و ثبت آثار خلاقانه با تلفن همراه در شهرستان بیرجند برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: عکس‌ها و فیلم‌های خلق شده توسط دوربین تلفن همراه و با هدف کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی با موضوع طلاق، اعتیاد، فضای مجازی، فقر، حاشیه نشینی، خشونت، بزه و همچنین نقش نماز در کاهش آسیب‌ها تهیه و به جشنواره ارسال شود .

  نبی زاده ادامه داد: تمامی کاربران تلفن همراه بدون هیچ‌گونه محدودیتی و تنها با شرط داشتن یک گوشی‌ که قابلیت عکاسی و فیلم‌برداری داشته باشد، می‌توانند در این‌ جشنواره شرکت کنند.

وی گفت: شرکت در بخش‌های جشنواره محدودیت سنی ندارد و شرکت‌کنندگان باید برای حضور در جشنواره از طریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس   https://khj.farhang.gov.ir   ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند.

  وی با اشاره به اینکه ارسال فایل آثار از طریق لوح فشرده به همراه کپی فرم ثبت نام اینترنتی به دبیرخانه جشنواره از دیگر شرایط شرکت در این جشنواره است، تصریح کرد: تکمیل فرم ثبت نام از طریق سایت به منزله‌ قبولی تمامی بند‌های آیین‌نامه جشنواره خواهد بود و دبیرخانه‌ جشنواره ارسال‌کننده را صاحب اثر تلقی می‌کند و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و عواقب آن نیز متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.

نبی زاده گفت: فیلم‌ها و عکس‌های ارسالی باید مطابق با موازین اخلاقی، اسلامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و در صورت عدم تطابق آثار ارسالی با موازین پذیرفته شده و قوانین جشنواره، در هیچ یک از بخش‌های جشنواره پذیرفته نخواهند شد.

وی بیان کرد: به آثاری که پس از زمان تعیین شده ارسال شوند یا یکی از قوانین جشنواره را نقض کنند، ترتیب اثر داده نخواهد شد؛ همچنین پس از ارسال اثر، امکان انصراف و خروج از جشنواره وجود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: برگزارکننده مجاز است آثار منتخب را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع‌رسانی، نمایش عمومی، تبلیغاتی و فضای مجازی استفاده کند و تصمیم گیری در قبال مسائل پیش‌بینی‌نشده برعهده‌‌ دبیرخانه جشنواره است.

نبی زاده درخصوص شرایط ارسال اثر در بخش عکس، افزود: هر هنرمند می‌تواند ١٠ قطعه عکس (تک عکس) برای جشنواره ارسال کند و عکس‌ها می‌توانند با نرم‌افزارهای تلفن همراه تا جایی ویرایش شوند که سندیت عکس مخدوش نشود.

  وی گفت: عکس‌های ارسالی باید دارای بهترین کیفیت و با فرمت  JPEG  و فاقد لوگو، نوشته و تاریخ باشد.

نبی زاده همچنین درخصوص شرایط ارسال اثر در بخش فیلم بیان کرد: فیلم‌های ارسالی می‌توانند در قالب مستند، داستانی و تجربی باشند و آثاری که با استفاده از فیلم‌های آرشیوی موجود در فضای مجازی ساخته شده باشند، پذیرفته نمی‌شوند.

  وی با اشاره به اینکه کارگردان اثر (ارسال کننده)، صاحب و تهیه کننده اثر خواهد بود، اظهار کرد: فیلم‌های ارسالی، می‌توانند تدوین شده باشند و زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در جشنواره حداکثر پنج دقیقه است.

وی با بیان اینکه هر هنرمند می‌تواند در هر قالب رقابتی، ۳ فیلم برای جشنواره ارسال کند، تصریح کرد: وجود تیتراژ ابتدا و پایان برای هر فیلم الزامی است و فیلم‌های متقاضی حضور پس از ثبت‌نام در سایت و دریافت شناسه بر روی DVD    به دبیرخانه جشنواره تحویل یا ارسال شود.

نبی زاده درخصوص جوایز بخش عکس گفت: جایزه نفر اول تندیس جشنواره، لوح افتخار، مبلغ ١٥ میلیون ریال وجه نقد، نفر دوم لوح افتخار، مبلغ ١٠ میلیون ریال وجه نقد و نفر سوم لوح افتخار، مبلغ ٥ میلیون ریال وجه نقد است.

وی با اشاره به جوایز بخش فیلم، افزود: جایزه نفر اول تندیس جشنواره، لوح افتخار، مبلغ ٤٠ میلیون ریال وجه نقد، نفر دوم لوح افتخار، مبلغ ٣٠ میلیون ریال وجه نقد و نفر سوم لوح افتخار، مبلغ ٢٠ میلیون ریال وجه نقد است.

نبی زاده آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ٢٠ مرداد ذکر کرد و گفت: انتخاب و داوری آثار ارسالی تا ٣٠ مرداد توسط اساتید و هنرمندان شاخص در حوزه عکاسی و فیلمسازی انجام خواهد شد و اصول زیبایی‌شناسی و بهره‌گیری از ویژگی‌ و قابلیت‌های تلفن همراه در خلق آثار، مورد توجه گروه داوری قرار خواهد گرفت.

  وی یادآور شد: اختتامیه اولین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه خراسان جنوبی در شهریورماه امسال برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: