• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-9014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجرای فاز اول برق رسانی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: فاز اول برق رسانی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان به طول بیش از یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 750 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی آغاز شده و در مراحل پایانی است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان،  محمد عرب، اظهار کرد: اجرای کامل این پروژه حدود 2000 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد که مبلغ 1600 میلیون ریال امسال در کمیته برنامه ریزی  شهرستان مصوب شده و در صورت تخصیص ادامه پروژه در سال جاری انجام خواهد شد.

وی افزود: مجتمع گردشگری کاه کوه در شمال شهر سرایان و در مسیر آب قنات زابر و آسیاب آبی کاه کوه و نزدیک پیست موتور سواری سرایان و مشرف بر شهر سرایان واقع شده و به لحاظ موقعیت از وضعیت خوبی برخوردار بوده و دارای چشم انداز و مناظر خوبی است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان ادامه داد: آسیاب آبی کاه کوه که در ابتدای ارتفاعات شمال شهر سرایان قرار گرفته، با شماره 28722  در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

عرب بیان کرد: مرمت این بنای تاریخی در سال 1391 انجام شده است و آسیاب آبی فعال شهرستان است که به دلیل خشکسالی‌های پی در پی و کم شدن آب قنات چند سالی است که امکان خدمات دهی به مردم را ندارد.

وی اظهار کرد: از زمان مرمت این بنا و اجرای طرح گردشگری کاه کوه توسط سرمایه گذار، بازدیدها از این بنا و منطقه افزایش چشمگیری داشته است و همگان به قابلیت بالای این منطقه و آسیاب در زمینه گردشگری و جذب گردشگر اذعان دارند.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان یادآور شد: اجرای طرح گردشگری در مسیر قنات زابر سرایان که علاوه بر وجود آسیاب کاه کوه، پیست موتورسواری و جنگل بادامشک و همچنین پیست در حال احداث دوچرخه سواری و مناظر زیبا و ارتفاعات دیدنی را در خود جای داده، می‌تواند به رونق گردشگری منطقه کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: