• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-586-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

/38 سال با جهاددانشگاهی/

اقتصاد علمی؛ ره آورد گسترش تفکرات جهاددانشگاهی

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: تفکری که در تشکیل جهاددانشگاهی نهفته است، می‌تواند در اقتصاد کشور پیاده شود تا اقتصادی علمی و برمبنای پتانسیل‌ها در کشور شکل گیرد.

نظر افضلی با بیان اینکه جهاددانشگاهی از زمان انقلاب در در دانشگاه‌ها شکل گرفت، اظهار کرد: تبدیل داشته‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه از نظر علمی به بخش‌های تولیدی از فعالیت ‌های بارز جهاددانشگاهی است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های بسیار مهمی مانند کار بر روی سلول‌های بنیادی در جهاددانشگاهی صورت گرفته است، افزود: لازم است فعالیت‌های جهاددانشگاهی در بخش‌های مختلف جامعه الگوبرداری شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جهاددانشگاهی، سیستم‌های آموزش محور دانشگاه‌ها را تبدیل به پژوهش محور کرده و با نگاه کارآفرینی به آموزش ‌ها نگریست.

افضلی با بیان اینکه تبدیل ایده ‌ها به عمل، از فعالیت‌های جهاددانشگاهی است، افزود: تفکری که در تشکیل جهاددانشگاهی نهفته است، می‌توانست در اقتصاد کشور پیاده شود تا اقتصادی علمی و برمبنای پتانسیل‌ها در کشور شکل می ‌گرفت.

وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر اقتصاد کشور یک اقتصاد نفت محور بوده که مورد قبول تمام دولت ‌ها است، تصریح کرد: فعالیت ‌های جهاددانشگاهی باید در ابعاد مختلف کشور پیاده شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گسترش تفکرات جهادی جهاددانشگاهی در کشور موجبات حرکت کشور را به سمت اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر فراهم می ‌کند.

افضلی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بخش‌های عملکردی خود نتایج خوبی داشته است، اظهار کرد: در تمام دانشگاه ‌ها باید ایده ‌های کارآفرینی در کنار علم شکل گیرد.

وی با اشاره به عملکرد موفق جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در تولید و فرآوری گیاهان دارویی، افزود: جهاد دانشگاهی نهادی است که با توجه به پتانسیل‌های هر منطقه فعالیت ‌هایی را رقم زده است.

ضرورت هم افزایی تمام بخش‌ها با جهاددانشگاهی

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید فعالیت‌های جهاددانشگاهی گسترش پیدا کرده و به آن بهاء داده شود و دامنه حضور آن در بخش‌های مختلف تصمیم گیری کشور گسترده تر شود.

افضلی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید با همکاری جهاددانشگاهی هم‌افزایی داشته باشند، خاطرنشان کرد: حضور جهاد دانشگاهی در برنامه‌های توسعه‌ای می‌تواند نقش سازنده‌ای در کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه لازم است بر مبنای داشته‌های خود حرکت کنیم، یادآور شد: نقش جهاددانشگاهی در استفاده مطلوب از داشته ‌ها نیز به وضوح دیده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: