• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-13514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

کشف 13 تن مواد مخدر در خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 13 تن انواع مواد مخدر توسط نیروهای انتظامی استان کشف شده است، اظهار کرد: بیش از دو هزار نفر از افرادی که در زمینه مواد مخدر در استان فعالیت داشته ‌‌ اند دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سردار مجید شجاع، امروز(16 مرداد)، در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: نقش خبرنگار و جایگاه ویژه‌ای که خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی در لایه‌های مختلف اجتماع برعهده دارند برکسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به نقش بی بدیل خبرنگاران در انعکاس اخبار، امید بخشی و ارائه عملکرد دستگاه های مختلف، افزود: بخش عمده توسعه امنیت پایدار در استان به اطلاع رسانی و همکاری با خبرنگاران برمی گردد .

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، تماس‌های عملیاتی شهروندان با 110  هجده درصد افزایش و تماس‌های مشاوره‌ای 30 درصد افزایش داشته است.

شجاع با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 13 تن انواع مواد مخدر توسط نیروهای انتظامی استان کشف شده است، تصریح کرد: در این مدت نزدیک به هزار دستگاه ماهواره کشف شده است.

وی از دستگیری بیش از دو هزار نفر از افرادی که در زمینه مواد مخدر در استان فعالیت داشته ‌‌ اند خبر داد و بیان کرد: کشف سوخت قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به افزایش بیش از 800 درصدی کشفیات سوخت قاچاق در استان، افزود: مردم باید از حداقل تجهیزات پیشگیری از سرقت خوردو استفاده کنند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، میزان خوردروهای سرقتی و موتور سیکلت کاهش داشته است، تصریح کرد: میزان سرقت منزل 11 درصد و سرقت خوردور 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

شجاع از صدور بالغ بر 10 هزار گواهینامه در استان و 11 هزار تعویض پلاک و نقل و انتقال خودرو طی سال جاری خبر داد و اظهار کرد: برخورد با رانندگان متخلف افزایش 12 درصدی داشته و در این مدت بیش از 440 مورد تست سلامت بدن از رانندگان گرفته شده است.

وی از افزایش 11 درصدی کل تصادفات در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: رانندگان به قوانین و مقررات توجه کافی داشته باشند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میزان تلفات جاده ای و شهری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: تصادفات ترافیکی با 1960 فقره نسبت به دوره گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

شجاع ادامه داد: در معابر درون شهری عمده تخلفات مربوط به عابر پیاده است که عمده اقشار آسیب پذیر سالمندان و کودکان هستند.

وی اظهار کرد: در حوزه 197 و تماس‌های مردمی در حوزه انتقاد 8 درصد کاهش، در حوزه شکایات  43 در صد کاهش و در حوزه پیشنهادات 25 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال شش مورد رد رشوه توسط کارکنان فرماندهی انتظامی استان صورت گرفته که بالغ بر 98 میلیون ریال بوده است.

شجاع با اشاره به افزایش اقدامات پلیس فتای استان، افزود: پرونده‌های فضای مجازی از ابتدای امسال تاکنون با وجود ارائه آموزش‌های متعدد به مردم، 100 درصد افزایش داشته است.

جرائم مالی در صدر جرائم استان

وی اظهار کرد: عمده جرائم در سال جاری تاکنون، جرائم مالی با 67 درصد بوده که در سال گذشته 32 درصد بوده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به جرائم سایبری، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون برداشت اینترنتی غیرمجاز 44 درصد، کلاهبرداری رایانه ای 23 درصد، انتشار فیلم خصوصی 11 درصد، انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی پنج درصد و انتشار تصاویر خلاف شرع چهار درصد بوده است.

شجاع یادآور شد: تهیه برآوردهای اجتماعی، تهیه فیلم‌های مستند از آسیب‌های اجتماعی، مشاوره به شهروندان،آموزش شهروندان در مدارس و مساجد و اطلاع رسانی اخبار در راستای تنویر افکار عمومی از اقدامات شاخص معاونت اجتماعی فرمانده انتظامی استان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: