• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-13714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی تاکید کرد:

نگاه تخصصی ایسنا به حوزه میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: خبرگزاری ایسنا جز خبرگزاری‌های فعال استان است که به حوزه خبر، نگاه عالمانه و تخصصی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن رمضانی، امروز(17 مرداد)، در بازدید از خبرگزاری ایسنا به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: میراث فرهنگی در حوزه اطلاع رسانی نیازمند کمک و مساعدت است، به این علت که در نوشتار و گفتار اصحاب رسانه به منطق کار خود آگاهی پیدا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم حوزه اطلاع رسانی بتواند در راستای معرفی داشته‌های میراث فرهنگی به ما کمک کند، افزود: رسانه ‌ها به علت گستردگی مخاطب می‌توانند کمک بزرگی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در عرصه داخلی و خارجی کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: حرفه خبرنگاری و اطلاع رسانی مانند آیینه‌ای است که اگر شفافیت نداشته باشد ظاهر انسان را به گونه ای دیگر نشان می دهد و انسان دچار اشتباه می‌شود.

رمضانی بیان کرد: شفافیت و امانتداری باید در حوزه خبر رعایت شود تا دستگاه ‌های اجرایی و مسئولان تصویر واقعی خود را در آیینه خبر دیده و نواقص خود را رفع کنند.

وی اظهار کرد: اطلاع رسانی در حوزه میراث فرهنگی حساسیت خاصی دارد چرا که اگر چهره مخدوشی از شهرها در رسانه نشان داده شود، جذب گردشگر دچار مشکل خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: باید با کمک اصحاب رسانه و اطلاع رسانی آنان، صنایع دستی در سبد نیازمندی‌های خانوار قرار گیرد.

رمضانی با بیان اینکه باید با کمک رسانه ها حفاظت از آثار تاریخی تبدیل به عزم ملی شود، اظهار کرد: در حوزه فرهنگ سازی، اصحاب رسانه باید کمک کنند تا بتوانیم در جایگاه خود قرار گرفته و از حرمت بناهای تاریخی و فرهنگی برای حل مشکلات امروز بهره بگیریم.

وی افزود: خبرگزاری ایسنا جز خبرگزاری‌های فعال استان است که به حوزه خبر، نگاه عالمانه و تخصصی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی یادآور شد: امیدواریم در سایه همکاری‌های مشترک میراث فرهنگی و خبرگزاری ایسنا، ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری استان را در سطح ملی و بین المللی معرفی کنیم چرا که این امر پیامدهای مثبت اقتصادی را برای مردم استان به همراه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: