• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-14114-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در بیرجند

شهردار بیرجند گفت: مناقصه‌ای برای تفکیک پسماندهای خانگی از مبدا در دستور کار قرار داده‌ایم که  پیمانکار از چند روز آینده تفکیک را از مبدا آغاز و پردازش پسماندها نیز باید توسط پیمانکار انجام می شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدعلی جاوید، امروز(17 مرداد)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ابهاماتی در رابطه با مجموعه شهرداری بیرجند وجود داشت که خوشبختانه طی شش یا هفت ماه گذشته بسیاری از این ابهامات رفع شده است.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به یک میلیارد   و ۸۰۰ میلیون تومان برای زیباسازی ورودی شهر تزریق کرده‌ایم، افزود: مطالبات مردم در محدوده سایت اداری برای احداث پارک بود که کلنگ زنی شده و در حال اجرا است.

شهردار بیرجند بیان کرد: ۹ کیلومتر خط انتقال فضای سبز شمال شهر را در حال اجرا داریم و تا هفته دولت کار آسفالت خیابان‌های شهر نیز انجام می‌شود.

جاوید ادامه داد: سیستم آبیاری سنتی در چند نقطه از شهر به سیستم آبیاری فضای سبز تبدیل شده است.

وی افزود: در حوزه فرهنگی شش میلیارد تومان پول نیاز داریم تا بتوانیم سوله را راه اندازی و مجموعه‌ای فرهنگی در اختیار شهروندان قرار دهیم.

شهردار بیرجند اظهار کرد: پل موسی بن جعفر(ع) در شهر بیرجند مشکلی جدی است که  در این پروژه منازل را تملک و عملیات زیرسازی و آسفالت و اتصال پل با سرعت در حال انجام است.

جاوید تصریح کرد: امید است   طرح زیباسازی خیابان جمهوری نیز تا هفته دولت کلنگ زنی شود که با تعیین تکلیف این پروژه تحول بزرگی در مسائل رفاهی مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ما حق شهروندان را از همه دستگاه‌ها مطالبه می‌کنیم و با کسی رودربایستی نداریم، افزود: کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری کمسیونی دو جانبه است لذا شهروندان نیز می‌توانند از شهرداری شکایت داشته باشند و به این   کمیسیون مراجعه کنند که حقوق شهروندان ضایع نشود.

شهردار بیرجند   با بیان اینکه پادگان ۰۴ بیرجند به عنوان یک بافت شهری باقی مانده است، تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که واصل شده زمین این محدوده به اداره کل راه و شهرسازی واگذار شده لذا باید بتوانیم معابری که از وسط این پادگان می‌گذرد را تعیین تکلیف کنیم.

جاوید ادامه داد: برای اینکه پروژه پارک جنگلی با کیفیت بیشتری انجام شود طرح این پارک را از ۲۰ مردادماه امسال در روزنامه رسمی به مناقصه خواهیم گذاشت و امیدواریم تا پایان سال بخش عمده‌ای از این پروژه   به بهره برداری برسد.

وی اظهار کرد: دو پروژه پارک سایت اداری به مساحت ۱۳ هزار متر مربع و آیلند بلوار آیت الله عبادی با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

100 میلیارد تومان در حوزه عمرانی

شهردار بیرجند بیان کرد: 100 میلیارد تومان در حوزه عمرانی پیش بینی کرده‌ایم که امید است بتوانیم تا پایان سال بیش از این مبلغ را محقق کنیم.

جاوید با اشاره به اینکه مناقصه‌ای برای تفکیک پسماندهای خانگی از مبدا در دستور کار قرار داده‌ایم، یادآور شد: در این پروژه پیمانکار از چند روز آینده تفکیک را از مبدا آغاز و پردازش پسماندها نیز باید توسط پیمانکار انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: