• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-185-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد:

انتظار مردم از مسئولان سه قوه، برخورد قاطع با مفسدین است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: انتظار مردم از مسئولان سه قوه، تصمیمات قاطع و بدون تعارف با مفسدین جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه در بیرجند، عمده خیانت ها به نظام، دست درازی ها به بیت المال، کم کاری ها و رشوه خواری ها را از بی تقوایی دانست و گفت: نظام اسلامی بر اساس اسلام ناب تشکیل شده و بیش از ۲۳۰ هزار شهید تقدیم نظام شده است.

وی افزود: ‌امروز بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی باید نهادها و دولت در طراز انقلاب اسلامی فکر، برنامه ریزی و عمل کنند.

نوفرستی با اشاره اینکه نقش و اهتمام مسؤولان برای مبارزه با فساد قابل تحسین است، اظهار کرد: باید تلاش بیشتری شود مگر وضعیت کنونی جامعه برای مسؤولان سه قوه روشن نیست که اقدام اساسی در خصوص مبارزه با فساد انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه انتظار مردم تصمیمات قاطع و بدون تعارف با مفسدین جامعه است، ادامه داد: دانشگاه باید بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی در طراز انقلاب باشد و دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی تربیت شوند.

امام جمعه موقت بیرجند یکی از مجموعه های آموزشی را مجموعه دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و افزود: این دانشگاه معلمان آینده تربیت می کند لذا باید معلمان در ادامه راه شهدا تربیت شوند.

نوفرستی شهید چمران را الگویی برای دانشگاهیان دانست و گفت: شهید چمران خود را در طراز انقلاب اسلامی تربیت کرده است.

وی به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و افزود: باید رفتار علوی و رفتار فاطمی آن ها برای ما الگو باشد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به دوازدهمین سالگرد جبهه مقاومت و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، عنوان کرد: این جریان حزب الله و جبهه مقاومت را در جهان معرفی کرد و جبهه مقاومت بعد از جنگ ۳۳ روزه در منطقه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

امام جمعه موقت بیرجند به فراخوان ها برای تظاهرات اشاره کرد و ادامه داد: این فراخوان ها توسط دشمن انجام می شود و نمی خواهند دستاوردهای نظامی اسلامی را مشاهده کنند.

نوفرستی خاطرنشان کرد: هر چند شاید به کارگزاران نظام نقد داشته باشیم، اما جای آن در خیابان ها نیست و دشمن می خواهد مردم را به خیابان ها بیاورند؛ آن ها هدفمند در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کار می کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: