• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-684-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

در هفته دولت صورت گرفت؛

بهره‌مندی ۳ هزار خانوار روستایی خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی

همزمان با هفته دولت عملیات گازرسانی به ۳۴ روستا در شهرستان‌های طبس، فردوس و درمیان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و اهالی این روستاها افتتاح شد

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سیدمحمود هاشمی عصر گذشته 5 شهریور جاری در مراسم افتتاح گازرسانی به روستاهای شهرستان فردوس گفت: برای گازرسانی به 9 روستای شهرستان فردوس مبلغ 34 میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران هزینه شده و برای بهره‌برداری از این پروژه 61 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، یک   ایستگاه تقلیل فشار درون شهری، یک ایستگاه حفاظت کاتدیک و 570   مورد انشعاب، نصب و اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی   افزود: با افتتاح این پروژه   629 خانوار روستایی در شهرستان فردوس از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

وی گفت: همچنین امروز با بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به 4 روستای شهرستان طبس با هزینه اجرایی بالغ بر 17 میلیارد ریال امکان بهره‌مندی 168 خانوار روستایی در شهرستان طبس فراهم شده است.

هاشمی بیان کرد: اجرای 33 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث و نصب یک ایستگاه تقلیل فشار درون شهری، احداث و نصب یک ایستگاه حفاظت کاتدیک و نصب 150 انشعاب، بخشی از عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به روستاهای بخش دستگردان شهرستان طبس است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به 21 روستای شهرستان درمیان خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه نیز 114 میلیارد و 500 میلیون   ریال اعتبار از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران اختصاص یافته است که با بهره‌برداری از این پروژه نیزیک هزار و 959   خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

وی یادآورشد: این پروژه شامل اجرای 130 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، نصب یک ایستگاه تقلیل فشار برون شهری و 3 ایستگاه تقلیل فشار درون شهری و نصب یک هزار و 760   مورد انشعاب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: