• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-487-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

"مترسک"، در جشنواره بین المللی نمایش عروسکی در پله دوم ایستاد

نویسنده و کارگردان نمایش عروسکی مترسک گفت: نمایش عروسکی "مترسک" از  خراسان جنوبی  در هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی یونیما- مبارک رتبه دوم را کسب کرد.

حسین عباس زاده در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی یونیما- مبارک در تالار وحدت تهران به کار خود پایان داد و نمایش " مترسک" از خراسان جنوبی مقام دوم را کسب کرد.

وی افزود: مرضیه برومند، عضو هیات داوران و دبیر این جشنواره سه جایزه ویژه برای سه گروه برتر در نظر گرفتند که رتبه دوم به نمایش " مترسک" تعلق گرفت.

نویسنده و کارگردان نمایش عروسکی مترسک ادامه داد: این جایزه به علت تصویرسازی خلاقانه و توجه به آیین‌های بومی و محلی به نمایش " مترسک" اهدا شد که افتخار بزرگی برای تئاتر و فرهنگ و هنر استان محسوب می ‌شود.

عباس زاده اظهار کرد: نمایش " مترسک، سوم و چهارم شهریورماه امسال، در تهران و در محوطه باز تئاتر شهر و خانه هنرمندان در سه نوبت اجرا شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این نمایش با توجه به نوع نگاه به آیین‌های خراسان جنوبی به ویژه تمنای باران و باران خواهی و کوزه شکنی مورد استقبال و تقدیر قرار گرفت.

نویسنده و کارگردان نمایش عروسکی مترسک یادآور شد: امیدواریم این نمایش در سطح استان و در استان‌های دیگر و همچنین در رویدادهای خارجی نیز اجرا شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: